Reklama

Nowi szefowie powiatowych instytucji wybrani

Opublikowano:
Autor:

Nowi szefowie powiatowych instytucji wybrani - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozstrzygnięte zostały konkursy na dwa stanowiska kierownicze w powiatowych instytucjach. Wybrano nowego dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rawiczu oraz kierownika Powiatowego Zarządu Dróg w Rawiczu.

Na czerwcowej sesji rady powiatu oficjalnie pożegnano ochodzących na emeryturę wieloletnich szefów dwóch powiatowych placówek - Kazimierza Maciaszka - dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy i Henryka Lipowczyka - kierownika Powiatowego Zarządu Dróg. 

W lipcu Zarząd Powiatu Rawickiego ogłosił konkursy na odbywa stanowiska. Postępowania zostały już zakończone i rozstrzygnięte.

W urzędzie pracy w Rawiczu bez zaskoczenia

Na stanowisko dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rawiczu złożona została tylko jedna oferta. O pracę starał się wieloletni zastępaca dyrektora Sławomir Wasilewski. Przygotowane przez niego dokumenty spełniły warunki zapisane w regulaminie konkursu, a i przedstawiona przez niego koncepcja funkcjonowania jednostki została pozytywnie zaopiniowana przez komisję. W efekcie został on wybrany na nowego dyrektora PUP-u. 

- Kandydat wykazał się znajomością zagadnień merytorycznych oraz przepisów prawa niezbędnych na stanowisku objętym naborem. Przedstawił również koncepcję funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy w Rawiczu.Posiada wymagane prawem kwalifikacje oraz doświadczenie w kierowaniu zespołem, odpowiednie do zatrudnienia - uzasadnia wybór przewodniczący komisji, wicestarosta Jakub Moryson.

Sławomir Wasilewski obowiązki dyrektora PUP-u objął 1 sierpnia.

Cztery osoby zainteresowane pracą w Powiatowym Zarządzie Dróg w Rawiczu

Jak przekazuje Izabela Sarnowska, sekretarz powiatu, w konkursie na kierownika Powiatowego Zarządu Dróg w Rawiczu złożone zostały 4 oferty.

- Jedna z nich nie spełniała wymogów formalnych, więc do części merytorycznej przystąpiły trzy osoby - informuje sekretarz.

Na stanowisko nowego szefa PZD wybrany został rawiczanin Jarosław Trawka - wcześniej pracujący, m.in. w firmach z branży geodezyjnej i drogowej działających w powiecie.

Nowy kierownik pracę ma rozpocząć z 1 września.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE