Reklama

Nowy inwestor w Rawiczu. To firma z branży technologicznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Holenderski holding TKH Group N.V. zakupił 8 ha gruntów w strefie gospodarczej zlokalizowanej w północnej części miasta. Inwestor planuje budowę fabryki produkującej specjalistyczne systemy kablowe dla przemysłu medycznego, automatyki przemysłowej, czy światłowody. Zakład ma powstać na przełomie 2022 i 2023 roku i zatrudnić początkowo około 100 osób.

TKH Group to holenderski holding oferujący innowacyjne i zaawansowane systemy technologiczne dla branży telekomunikacyjnej, które wykorzystywane są zarówno w budynkach, jak i w obiektach przemysłowych. Przedsiębiorstwo łącznie zatrudnia ponad 6.000 osób i prowadzi swoje działania na całym świecie, koncentrując się na rynkach europejskim, azjatyckim i amerykańskim. Jednym z przedstawicieli TKH Group w Polsce jest spółka C&C Partners z siedzibą w Lesznie, która wspomagała proces założenia nowego podmiotu oraz nabycia nieruchomości w Rawiczu.

Zakupiony przez TKH Group teren ulokowany jest w Sierakowie  w utworzonej w ostatnich latach strefie przemysłowej o wielkości ponad 200 ha. Informację o nowym inwestorze burmistrz Grzegorz Kubik przekazał na konferencji prasowej w poniedziałek, 13 czerwca. 

Dlaczego właśnie Rawicz?

Jak poinformował Artur Hejdysz, prezes C&C Partners sp. z o.o reprezentujący holding, na decyzję o wyborze Rawicza miał wpływ szereg czynników, m.in. dobre skomunikowanie inwestycji z drogami szybkiego ruchu oraz – jak zaznaczał - wzorcowa współpraca z władzami gminy Rawicz. Dodatkowo teren zlokalizowany jest w niedalekiej odległości od Leszna, gdzie znajduje się główna siedziba firmy C&C Partners, co ma pozwolić na sprawną współpracę pomiędzy spółkami.

- Planowane przedsięwzięcie to nie tylko kolejny krok w stronę dalszego rozwoju naszej marki, ale również wielki profit dla Rawicza, który przy tej okazji zyska miano ważnego miejsca na technologicznej mapie świata - komentuje Artur Hejdysz. - Bardzo się cieszę, że udało nam się to doprowadzić do finału – zaznaczał przedstawiciel holdingu.

Stawiają na technologiczne innowacje

Tego rodzaju fabryki, jaka ma powstać właśnie w Rawiczu, holding posiada jeszcze w Holandii i Chinach. - Firma bardzo dużo inwestuje, skupia się na innowacjach, z tych się wiąże nasza przyszłość. 20 % przychodów pochodzi z produktów powstałych w ostatnich latach. Mamy ponad 500 patentów na różnego rodzaju rozwiązania. Grupa funkcjonuje w trzech obszarach, co daje nam stabilność i odporność na rzeczy, które dzieją się w świecie. Skupiamy się, m.in. na systemach przemysłowych i telekomunikacyjnych i one będą też związane z Rawiczem - przybliżał działalność nowego inwestora Artur Hejdysz. Jak podkreślał, inwestycja  planowana w Rawiczu pomoże w rozwoju działalności całego holdingu w Polsce, bo jest on jednym z liderów jeśli chodzi o dostawę kabli światłowodowych. W miejscowej fabryce mają być produkowane m.in. kable miedziane o grubości włosa wykorzystywane w przemyśle medycznym.

Nie będzie problemu z pracownikami

Holding planuje uruchomić zakład na przełomie 2022 i 2023 roku. Jest przekonany, że w powiecie i okolicy nie będzie problemu z pozyskaniem odpowiedniej kadry. Podkreślił, że analiza rynku była jednym z decydujących czynników mających wpływ na lokalizację. Na początku potrzebni będą automatycy, logistycy, pracownicy produkcyjni, którzy oczywiście zostaną przygotowani do wypełniania swoich obowiązków. Reprezentant holdingu nie wykluczał dalszego wzrostu zatrudnienia, ale na tę chwilę nie potrafił powiedzieć, ilu pracowników będzie potrzeba w przyszłości.

- Przed nami trudny okres związany z budową, z tym, żeby szybko postawić, to co mamy w głowach. Mamy list intencyjny jeśli chodzi o wybór głównego wykonawcy, ale jeszcze dużo formalności do załatwienia pozostało – przekazał Artur Hejdysz. - Chcemy w przyszłym roku na wiosnę być gotowi. Jest to więc przedsięwzięcie, które ma bardzo dużą dynamikę. Jesteśmy pozytywnie nastawieni i liczymy na to, że wszystko się uda - zapewniał.  

Pierwsza i nie ostatnia?

Burmistrz Grzegorz Kubik uważa, że branża technologiczna jest tym, co otwiera przed Rawiczem nowe możliwości. Liczy na to, że pierwszy inwestor w tej strefie przyciągnie kolejnych.

- TKH Group będzie pierwszą międzynarodową marką, która ulokuje się w nowej strefie przemysłowej. Zależało nam na tym, by ta strefa była otwarta przede wszystkim na branże o dużym potencjale rozwojowym. Branża technologiczna bez wątpienia zalicza się do tego grona. To jest także szansa dla gminy, abyśmy rozwijali się w kierunku nowych technologii – mówi burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy