Reklama

Nowy rozkład jazdy na kolei. Więcej pociągów z Rawicza i Bojanowa

Opublikowano:
Autor:

Nowy rozkład jazdy na kolei. Więcej pociągów z Rawicza i Bojanowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

13 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Przed podróżą warto zapoznać się ze zmianami. Mieszkańcy Rawicza i Bojanowa będą mogli skorzystać z większej liczby połączeń.

Tak jak do tej pory, na stacji w Rawiczu będzie można wsiąść do pociągów dalekobieżnych PKP Intercity, jak i osobowych: Polregio oraz Kolei Dolnośląskich. Kolejny przewoźnik pojawi się na początku 2021 roku. 

- Od 4 stycznia 2021 roku Koleje Wielkopolskie będą uruchamiały jedną parę pociągów do Rawicza: 12.00 - 13.28 Poznań Główny - Rawicz i 14.12 - 15.46 Rawicz - Poznań Główny. Do obsługi powyższych połączeń wykorzystywany będzie nowoczesny tabor - EN76. Ponadto na linii nr 271 uruchomione zostaną dwie pary połączeń Poznań - Leszno oraz trzy pary w relacji Poznań - Kościan - przekazał portalowi rawicz24.pl Dariusz Kaszyński, naczelnik Wydziału Promocji i Marketingu Kolei Wielkopolskich. 

Skróci się czas przejazdu pociągów PKP Intercity pomiędzy Rawiczem a stolicami: Wielkopolski i Dolnego Śląska. Ma to związek z zakończeniem prac modernizacyjnych na odcinku Czempiń - granica województwa wielkopolskiego. Najszybszym składem z Rawicza do Poznania dojedziemy w 66 minut (dotychczas 80 minut), a do Wrocławia w 39 minut (dotychczas 42 minuty).

Podróżni zyskają więcej połączeń. Jeszcze w grudniu, w dni robocze z Rawicza do Leszna pojedzie 29 pociągów, a z Rawicza do Wrocławia - 34. Z kolei w Bojanowie zatrzyma się 15 par pociągów osobowych (do tej pory jest ich 12).

Na trasę przez Rawicz wraca, m.in. nocny pociąg relacji Świnoujście - Przemyśl. Już nie dwoma, a pięcioma składami bezpośrednio będzie można dotrzeć do Krakowa. Zniknie jedno z trzech dotychczasowych połączeń do Kołobrzegu, pojawi się natomiast nowe - do Ustki. Szczegółowy rozkład jazdy w galerii.

Choć na trasie kolejowej Poznań - Wrocław prace modernizacyjne mają się zakończyć jeszcze w grudniu, jak informuje PKP PLK, w ramach rocznego rozkładu jazdy pociągów przewidzianych jest pięć korekt. Najbliższa jest planowana na 14 marca 2021 roku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE