Reklama

Obrazy "snami malowane" na Tydzień Bibliotek w Miejskiej Górce

Opublikowano: sob, 14 maj 2022 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę, 11 maja 2022r., w sali widowiskowej Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce odbył się wernisaż malarski Urszuli Dupiczak z Konar „Obrazy snami malowane”. Wydarzenie to zainaugurowało XIX edycję ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek w Miejskiej Górce.

W wernisażu wystawy obrazów Urszuli Dupiczak w Miejskiej Górce wzięli udział między innymi przedstawiciele władz samorządowych, osoby reprezentujące środowisko artystyczne, oraz znajomi i rodzina autorki prac.

Dyrektor podziękował i życzył wielu sukcesów

Zebranych powitał dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce, Marek Stach, który przedstawił najważniejsze działania miejskogóreckiej instytucji, wśród których - jak podkreślił - jest poszukiwanie i promocja osób wywodzących się z lokalnego środowiska i zajmujących się działalnością twórczą. Dyrektor przedstawił życiorys artystyczny malarki i podziękował jej za udostępnione prace. Poza tym życzył wielu sukcesów w życiu osobistym, rozwoju talentu i umiejętności, wręczając artystce bukiet kwiatów.
 
Po wzniesieniu przez dyrektora miejskogóreckiej placówki kultury i wiceburmistrza Adama Bandurę toastu na cześć Urszuli Dupiczak, zebrani odśpiewali jej tradycyjne sto lat.
Uczestnicy imprezy chętnie oglądali zaprezentowane obrazy, wyrażali swoje opinie i dzielili się wrażeniami.

Urszula Dupiczak najczęścieej tworzy pejzaże

Urszula Dupiczak jest mieszkanką Konar, a od tej kadencji także radną rady miejskiej w Miejskiej Górce.
Urodziła się w 1955 r., w Konarach, gdzie mieszka przez całe życie. Z wykształcenia jest technikiem rolnikiem. W okresie długoletniej pracy zawodowej związana była najpierw z Gminną Spółdzielnią w Jutrosinie, a później, przez 25 lat, kierowała działającą w rodzinnej miejscowości „Karczmą pod Konarem”.
 
Z zamiłowania pani Urszula jest plastykiem. Od najmłodszych lat wykazywała zainteresowania artystyczne. Pasjonuje się głównie malarstwem. Spod jej pędzla wyszło wiele obrazów namalowanych farbami olejnymi lub akrylowymi na płótnie. Najczęściej tworzy pejzaże. Od kilku lat maluje też portrety i martwą naturę. Swoimi pracami chętnie obdarowuje rodzinę, przyjaciół i znajomych.
 
Plastyczne umiejętności rozwija także w innych dziedzinach, takich jak wykonywanie efektownych przedmiotów techniką decoupage czy renowacja figurek sakralnych.
 
Urszula Dupiczak  jest plastykiem samoukiem, osobą obdarzoną naturalnym talentem i niezwykłą wrażliwością. Czerpie radość z tworzenia oraz dzielenia się swoją sztuką z innymi. Poza tym pasjonuje się sportem. Lubi także podróże, podczas których poznała już różne zakątki świata, ciekawych ludzi i nowe kultury.

Wystawa obrazów Urszuli Dupiczak czynna będzie do 3 czerwca

Wernisaż uatrakcyjnił koncert pianisty Kamila Rojdy, ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej im. R. Maciejewskiego w Lesznie. Po cześci oficjalnej goscie zostali zaproszeni na poczęstunek kawowy.
 
Wystawę obrazów Urszuli Dupiczak będzie można oglądać w głównej siedzibie OKSiAL w Miejskiej Górce do 3 czerwca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy