Reklama

Od nowego roku autobusów miejskich do Dębna Polskiego nie będzie

Opublikowano:
Autor:

Od nowego roku autobusów miejskich do Dębna Polskiego nie będzie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

 RAWICZ  Wraz z nowym rokiem, Gmina Rawicz zawiesza funkcjonowanie linii nr 3 Rawickiej Komunikacji Miejskiej. Ma to związek z niedostarczeniem wszystkich dokumentów przez startujące w przetargu firmy.

Trochę ponad rok po uruchomieniu linii do Sarnowy - 3 lutego 2020 roku pierwszy autobus Rawickiej Komunikacji Miejskiej wjechał do Dębna Polskiego. 

Linia nr 3 - obsługiwana dotychczas przez Turbo-Trans, przebiegała przez os. Westerplatte, Sierakowo, czy Sienkiewicza. Łącznie autobusy wykonywały w ciągu dnia 5 kursów, w obu kierunkach. Czytaj więcej: Ruszyła linia nr 3 Rawickiej Komunikacji Miejskiej

 

Autobusów do Dębna nie będzie - na razie

Decyzją urzędu, od Nowego Roku zawieszone zostaje kursowanie linii autobusowej nr 3. Ma to związek z niepodpisaniem przez Gminę Rawicz umowy z przewoźnikiem, który obsłużyłby pasażerów na trasie do Dębna Polskiego.

- W związku z niepodpisaniem umowy z przewoźnikiem na świadczenie usług przewozowych na linii nr 3 Rawicz - Dębno Polskie, od dnia 4 stycznia 2021 roku linia nr 3 zostaje zawieszona do odwołania - informuje Centrum Informacyjne Burmistrza.

 

W przetargu wystartowało trzech przewoźników

W przetargu na obsługę ilnii nr 3 RKM wystartowały trzy firmy: Turbo-Trans, który zaoferował wykonanie zadania za ponad 180 tys złotych, leszczyńska spółdzielnia Milla - niespełna 169 tys. złotych i firma Rudnicki Henryk Przewozy Autobusowe, która przedstawiła ofertę w wysokości 151 tys. złotych.

Obie firmy z Dolnego Śląska, czyli Turbo-Trans i Rudnicki Henryk Przewozy Autobusowe - jak dowiadujemy się w urzędzie - zaproponowały usługę pojazdami z 2020 roku. Milla do przetargu wystawiła dwa autobusy kolejno - z 2007 i 2006 roku.

Zgodnie z wymaganiami przedstawionymi przez urząd, autobusy jakie miałyby kursować w ramach Rawickiej Komunikacji Miejskiej nie mogą być wyprodukowane wcześniej niż 2004 roku.

Dlaczego nie podpisano umowy z nowym przewoźnikiem?

Powodem zawieszenia kursowania na linii nr 3 ma być niedostarczenie przez przewoźnika wymaganych przez magistrat dokumentów.

- Przewoźnik nie dostarczył na czas wszystkich wymaganych dokumentów i został wezwany do ich uzupełnienia - odpowiada przedstawiciel CIB

Zapytaliśmy w Centrum Informacyjnym Burmistrza - kiedy autobusy wrócą do Dębna Polskiego. Z odpowiedzi jaką otrzymaliśmy wynika, że magistrat na obecną chwilę nie umie podać konkretnej daty, ale stara się, by linia wznowiła funkcjonowanie jak najszybciej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE