Reklama

Odnowili centra dwóch wiosek

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyły się inwestycje w dwóch miejscowościach gminy Pakosław. W ramach programu "Wielkopolska Odnowa Wsi", mieszkańcy Góreczek Wielkich oraz Białegokału odremontowali otoczenie świetlic i doposażyli place zabaw.

Reklama

Przypomnijmy, na początku roku gmina Pakosław złożyła dwa wnioski o dofinansowanie w tegorocznej edycji konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś" - dla sołectw Białykał oraz Góreczki Wielkie. Jak informuje Krzysztofa Wawrzyniak, pracownik pakosławskiego urzędu, oba zostały pozytywnie ocenione.

Jest to sporym sukcesem, szczególnie zważywszy, że w konkursie zgłoszono blisko 300 projektów, a dofinansowanie objęło około 130 zadań - akcentuje Krzysztofa Wawrzyniak.

Realizacja zadań rozpoczęła się pod koniec sierpnia.

Białykał 

W Białymkale, plac zabaw doposażono o nowe zabawki dla dzieci, ławki oraz urządzenia siłowni zewnętrznej. Ponadto, jak podaje urząd w Pakosławiu, zostały wykonane ogrodzenie, grill oraz chodnik prowadzący do placu zabaw. Jak podkreśla przedstawicielka pakosławskiego urzędu, mieszkańcy sołectwa wykazali się wielkim zaangażowaniem - wspólnie udało im się odmalować świetlicę wiejską i wiatę rekreacyjną, uporządkować teren wokół świetlicy, naprawić i odrestaurować ławki, a także przygotować teren i podłoże pod montaż urządzeń na placu zabaw. Jak podaje Krzysztofa Wawrzyniak, koszt całego przedsięwzięcia (razem z pracą i wkładem rzeczowym mieszkańców) wyniósł ponad 82.000 zł. Dotacja z urzędu marszałkowskiego województwa wielkopolskiego opiewała na 37.000 zł, a pracę własną mieszkańców wyceniono na niespełna 30.000 zł. Pozostałe koszty, czyli ponad 16.000 zł pokryto ze środków gminy oraz funduszu sołeckiego. 

Góreczki Wielkie 

W drugim sołectwie - Góreczkach Wielkich, wybudowano chodnik,wymurowano grilla z kostki granitowej, zamontowano słupki zabezpieczające teren oraz zakupiono i zamontowano urządzenia siłowni zewnętrznej, ławki, kosze na śmieci i tablicę z regulaminem placu zabaw. Również w Góreczkach Wielkich mieszkańcy wykazali się dużym zaangażowaniem.

Dzięki temu uporządkowano i przygotowano teren pod budowę chodnika, grilla i siłowni zewnętrznej oraz odmalowano urządzenia placu zabaw i wiaty rekreacyjnej.  Mieszkańcy z sołtysem na czele wykonali z kostki granitowej miejsce pod ognisko - wylicza Krzysztofa Wawrzyniak z Urzędu w Pakosałwiu. 

W tym przypadku koszt całego projektu (razem z pracą i wkładem rzeczowym mieszkańców) wyniósł ponad 58.000 zł. Tu dotacja z samorządu województwa wyniosła niespełna 28.000 zł, pracę mieszkańców wyceniono na około 18.000 zł. I podobnie - jak w Białymkale - pozostałe pieniądze dołożyła gmina oraz sołectwo - łącznie ponad 13.000 zł.

Mają gdzie spędzać czas wolny

Krzysztofa Wawrzyniak nadmienia również, że realizacja obu zadań pozwoliła zagospodarować centralne punkty miejscowości oraz stworzyć w nich miejsca, w których mieszkańcy wraz z dziećmi spędzać będą mogli czas wolny.

Jesteśmy przekonani, że inwestycje zrealizowane przy pomocy środków województwa wielkopolskiego przyczynią się do zwiększania poziomu życia i zadowolenia mieszkańców naszej gminy - podsumowuje urzędniczka. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy