Reklama

Odnowili elewacje, naprawili dachy [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Odnowili elewacje, naprawili dachy [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Na ponad 1,5 mln zł oszacowano koszt remontów, jakie w tym roku udało się wykonać w kilkudziesięciu budynkach administrowanych przez Zakład Usług Komunalnych w Rawiczu. Odświeżono elewacje, naprawiono dachy, wyremontowano korytarze i instalacje.

Najbardziej widoczne działania zakładu to odnowienie elewacji kilku kamienic w obrębie starego miasta. - Bardzo nas to cieszy, że znajdujemy środki, by miasto stawało się coraz ładniejsze. Mamy w swoich zasobach sporo naprawdę ciekawych budynków i wreszcie przyszedł moment, by przywrócić im dawny blask. Chcemy je sukcesywnie odświeżać, remontować - podkreśla Łukasz Pruski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Rawiczu.

Remonty elewacji to jednak nie wszystkie przedsięwzięcia, jakie zrealizował ZUK w tym roku. Jak zapewnia Łukasz Pruski, cały czas dzieje się dużo więcej. - Wielu robót nie widać, bo nie dzieją się na zewnątrz - mówi Łukasz Pruski, a Daniel Bela, kierownik działu gospodarki mieszkaniowej dopowiada, że wykonano chociażby szereg mniejszych i większych remontów w budynkach - m.in. wymianę instalacji elektrycznych w mieszkaniach komunalnych, remont klatek schodowych, kominów, przestawienia i postawienia pieców kaflowych, wymiana stolarki okiennej oraz remont pustostanów w budynkach komunalnych.

Jak wyjaśnia szef Zakładu Usług Komunalnych, sporo prac realizowanych jest własnymi siłami, czyli przy udziale wykwalifikowanych pracowników zakładu, a tylko część robót specjalistycznych jest zlecana podwykonawcom.

- Jeśli robimy coś własnymi siłami, to wiadomo, że koszty nam się trochę zmniejszają, ale nie wszystko jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, stąd musimy oszczędnie operować budżetem - dopowiada Łukasz Pruski. Zaznacza, że na inwestycje wydano sporą kwotę, bo wyniosła ona około 1,5 mln zł.

W przyszłym roku ZUK zamierza wydać ponad 800 tys. zł na prace modernizacyjne elewacji i dachów budynków komunalnych, jak i wspólnot mieszkaniowych, którymi zarządza. - Planów mamy jeszcze bardzo dużo i chcielibyśmy zrobić jak najwięcej, natomiast wiadomo, że nie da się tego zrobić od razu. Brakuje nam też ludzi, więc na pewno chcielibyśmy zatrudnić dwie dodatkowe osoby, które będą pracowały w kolejnym roku przy remontach elewacji. Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć odpowiednich pracowników - zaznacza szef ZUK-u.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE