Reklama

Odrzucili uwagi mieszkańców i PAK-u [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Odrzucili uwagi mieszkańców i PAK-u [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego pod farmy wiatrowe "Dłoń", "Konary" i "Piaski" na terenie gminy Miejska Górka uchwalono po raz drugi. Radni już raz je przegłosowali - pod koniec ubiegłego roku. Jednak wojewoda, wydanym rozstrzygnięciem nadzorczym, orzekł o nieważności podjętych uchwał, dlatego gmina powtarzała część procedury.

Poprzednio mieszkańcy uwag do planów nie zgłaszali. Tym razem, do trzech dokumentów wpłynęło łącznie 37 postulatów. Najwięcej do planu obejmującego obręb „Piaski” (30 uwag). Złożyli je m.in. dwaj mieszkańcy Grąbkowa (gmina Jutrosin), niektórzy mieszkańcy Piasków, Topólki i Oczkowic oraz spółka PAK Górnictwo, posiadająca koncesję na poszukiwanie i rozpoznanie złoża węgla brunatnego w rejonie ,,Poniec-Krobia” i „Oczkowice” oraz burmistrz Karol Skrzypczak.

Podczas głosowania radni uwzględnili tylko uwagę burmistrza, który wnioskował o wykluczenie możliwości prowadzenia powierzchniowej eksploatacji kopalin na terenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Piaski”.

 

W głosowaniu nad planem "Piaski" nie uczestniczył radny Marcel Wycisk, choć był na sali. Dlaczego? Więcej na ten temat w poniedziałkowym wydaniu "Życia".

 

Poniżej uwaga zgłoszona przez spółkę PAK Górnictwo oraz głosowanie nad jej rozstrzygnięciem.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE