Reklama

Ogrodnicy załamują ręce. "Chryzantemy trzeba wyrzucić"

Opublikowano: pon, 2 lis 2020 22:00
Autor:

Ogrodnicy załamują ręce. "Chryzantemy trzeba wyrzucić" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Podjęta w ostatniej chwili przez rząd decyzja o zakazie wejścia na cmentarze w sobotę dniu Wszystkich Świętych i Zaduszki spowodowała, że wielu producentów i sprzedawców chryzantem doniczkowych i kwiatów ciętych może odnotować duże straty.

- Brak mi słów. Te kwiaty były już na giełdzie, zarezerwowane i czekały tylko na rozwiezienie. Musiały jednak wrócić do domu i czekamy. Nie wiemy na co – mówią rozżaleni właściciele ogrodnictwa w gminie Rawicz, która jest firmą rodzinną, a hodowla kwiatów jest głównym źródłem jej utrzymania.

Na groby przygotowano 11 tysięcy chryzantem.
- Już wiosną odnotowaliśmy duże straty, a teraz sytuacja się powtarza. Gdyby ta informacja pojawiła się wcześniej, to może udałoby się nam część sprzedać. Najładniejszy towar nam został – mówią rozgoryczeni właściciele przedsiębiorstwa. Dziękują też licznym klientom, którzy zdecydowali się odpowiedzieć na apel w mediach społecznościowych, przyjechali kupić kwiaty i w ten sposób wsparli ich rodzinną firmę.

Zaznaczają, że - w ich opinii - decyzja o zakazie wejścia na cmentarz nie była dobra.
- Ludzie od jakiegoś czasu chodzili na groby, robili to ze spokojem, nie gromadzili się, a nagły zakaz spowodował, że wszyscy ruszyli w jednej chwili, czyli stało się to, czego władza chciała uniknąć - podkreślają. - Mamy wrażenie, że czasami prosty człowiek lepiej by to rozwiązał niż politycy - dodają.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE