Reklama

Organizują pomoc dla pogorzelców

Opublikowano:
Autor:

Organizują pomoc dla pogorzelców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Cztery rodziny straciły dach nad głową w wyniku pożaru domu w Trzeboszu.

W pomoc pogorzelcom zaangażowała się gmina. Na miejscu pożaru, który wybuchł w nocy z piątku na sobotę był, m.in. Józef Zuter, burmistrz Bojanowa, który zajął się organizacją miejsc noclegowych dla poszkodowanych. Część znalazła schronienie u rodzin, pozostali skorzystali z pomocy właściciela pobliskiego motelu. - Odbyło się spotkanie z pracownikami ośrodka pomocy społecznej i ustalono, co w pierwszej kolejności jest potrzebne. Wszyscy poszkodowani mają mieszkania zabezpieczone, więc będą się wprowadzać. Zabezpieczyła je gmina, firma Agrovit (pracodawca poszkodowanych - przyp. red.) i Agencja Nieruchomości Rolnych - podkreśla Józef Zuter. (kp)


Jak można pomóc pogorzelcom?

- Mieszkańcy Trzebosza wspólnie ze strażakami organizują zbiórkę odzieży, suchego prowiantu, artykułów kuchennych i wszystkich innych niezbędnych przedmiotów dla pogorzelców. Będzie można je przynieść do sali wiejskiej w sobotę (23 sierpnia) między godziną 9.00 a 13.00.

- Ośrodek Pomocy Społecznej w Bojanowie udostępnił numer konta, na który można wpłacać pieniądze dla poszkodowanych w sobotnim pożarze w Trzeboszu:

17 8682 0004 0051 7380 2000 0060

a także ogłosił zbiórkę rzeczy potrzebnych rodzinom, których mieszkania uległy zniszczeniu. Potrzebne są: odzież osobista, meble, sprzęt EURO-AGD, kołdry, pościele, poduszki, koce, i przybory szkolne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE