Reklama

Osadzeni będą pracować w Lasach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZK w Rawiczu

Osadzeni będą pracować w Lasach - Zdjęcie główne

foto ZK w Rawiczu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Zakładzie Karnym w Rawiczu zostało podpisane porozumienie o współpracy z Lasami Państwowymi - Nadleśnictwem Góra Śląska.

Reklama

Jak przekazuje kpt. Ewa Szulc - rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Rawiczu, umowa jest efektem porozumienia podpisanego w dniu 15 września w Leśnictwie Szkółkarskim, w miejscowości Jastrzębie. Zawarli je dyrektor generalnego służby więziennej, gen. Jacek Kitliński oraz Józef Kubica - dyrektora generalnego Lasów Państwowych. W wydarzeniu uczestniczyli także wiceministrowie dwóch resortów: sprawiedliwości, Michał Woś oraz klimatu i środowiska, Edward Siarka. Podczas wystąpień podkreślano znaczenie pracy jako najważniejszego środka oddziaływań w procesie resocjalizacji.

Umowa podpisana przez rawicki zakład karny przewiduje możliwość zatrudnienia osadzonych w lasach Nadleśnictwa Góra Śląska.

- Kadra penitencjarna Zakładu Karnego w Rawiczu w prowadzonych oddziaływaniach szczególny nacisk kładzie na edukację, zdobywanie nowych kwalifikacji i zatrudnienie. Praca - jako najważniejszy środek oddziaływań resocjalizacyjnych – z jednej strony kształtuje osobowość, dowartościowuje, zaspokaja pragnienia bycia potrzebnym, z drugiej natomiast, pozwala na pożyteczne spędzanie czasu w izolacji penitencjarnej, a zatrudnienie odpłatne - dodatkowo spłatę zobowiązań i zgromadzenie środków przeznaczonych na start po wyjściu na wolność. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że z wynagrodzenia osadzonych pobiera się około 45 procent na Fundusz Aktywizacji Zawodowej i 7 procent na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Osadzeni zatrudnieni finansują zatem także wsparcie dla osób pokrzywdzonych w wyniku przestępstw oraz dla innych więźniów - zaznacza kpt. Szulc.

Zawarte porozumienie obejmuje również uczestnictwo i wsparcie w realizowanych programach edukacyjnych i resocjalizacyjnych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy