Reklama

Osadzeni w Zakładzie Karnym w Rawiczu też zdają maturę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zakład Karny w Rawiczu

Osadzeni w Zakładzie Karnym w Rawiczu też zdają maturę - Zdjęcie główne

foto Zakład Karny w Rawiczu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zakładzie Karnym w Rawiczu - podobnie, jak w szkołach wolnościowych - trwają matury.

W Zakładzie Karnym w Rawiczu egzamin maturalny zdaje czterech osadzonych - tegorocznych absolwentów liceum ogólnokształcącego funkcjonującego za murami więzienia. Naukę w szkole średniej ukończyło piętnastu słuchaczy.

W sumie do przeprowadzenia zaplanowano pięć egzaminów obejmujących: matematykę, język polski, język angielski, historię i geografię.  

Nad prawidłowym przebiegiem matur czuwa komisja egzaminacyjna, w skład której każdorazowo wchodzi nauczyciel więziennej szkoły oraz nauczyciel delegowany ze szkoły  wolnościowej. Ostatni egzamin odbędzie się 18 maja, a wyniki egzaminów zostaną ogłoszone 5 lipca. 

Nauka i praca pomagają w resocjalizacji więźniów ZK w Rawiczu

W szerokim spektrum oddziaływań prowadzonych przez kadrę penitencjarną Zakładu Karnego w Rawiczu, największy nacisk kładzie się na pracę, zwłaszcza sprzyjającą zdobywaniu nowych kwalifikacji zawodowych, a także naukę. Zdobycie wykształcenia i nowych umiejętności ma kluczowe znaczenie dla pomyślności procesu readaptacji społecznej i przygotowania skazanych do życia po opuszczeniu jednostki penitencjarnej - zaznaczają dyrektor CKU - Marta Broniewicz i rzecznik placówki - mjr Ewa Szulc.

W jednostkach penitencjarnych, w tym w Zakładzie Karnym w Rawiczu, działają centra kształcenia ustawicznego.

Szkoła funkcjonująca w rawickim więzieniu, to trzecia - obok CKU w Zakładzie Karnym we Wronkach i Potulicach - taka placówka w regionie. W całym kraju funkcjonuje 18 centrów. 

Rawickie Centrum Kształcenia Ustawicznego, kształci w ramach kwalifikacyjnych kursów - w zawodzie kucharz i stolarz oraz w ramach liceum ogólnokształcącego.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy