Reklama

Rawicz. Otwierają własny biznes. Dostali dofinansowanie

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz kolejny w tym roku w rawickim starostwie powiatowym odbyło się spotkanie, podczas którego wręczono certyfikaty potwierdzające otrzymanie dotacji na uruchomienie działalności gospodarczej.

Podczas spotkania, które zorganizowano w sali konferencyjnej, starosta Adam Sperzyński pogratulował osobom, które zdecydowały się otworzyć własną działalność gospodarczą.

Z kolei, Sławomir Wasilewski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rawiczu omówił przebieg realizacji umów, a przedstawiciel rawickiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych objaśnił zasady prowadzenia działalności gospodarczej w oparciu o ustawę o systemie ubezpieczeń społecznych.

Ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego dziesięć osób otrzymało wsparcie w łącznej kwocie 135 tys.zł.

W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój trzy osoby otrzymały wsparcie w łącznej kwocie 42.000 zł, natomiast środki rezerwy ministra w ramach programu  "Bezrobotni zamieszkali na wsi" zasiliły konto czterem osobom na kwotę ogółem 54 tys. zł.

Przyszli przedsiębiorcy zamierzają przeznaczyć otrzymane środki na uruchomienie nowych firm, m.in. w branżach: usług ogólnobudowlanych, dekarskich, leśnych i fryzjerskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE