Reklama

Pakosław wydzierżawi prawie 20 ha. Komu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Pakosław wydzierżawi prawie 20 ha. Komu? - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Pakosław, w trybie bezprzetargowym, odda w dzierżawę prawie 20 ha gruntów rolnych. Największa z działek, bo niemal 10-hektarowa, położona jest w obrębie Góreczek Wielkich.

Jak informuje wójt Pakosławia Piotr Skrzypek, grunty oddane zostaną w dzierżawę w trybie bezprzetargowym - na rzecz dotychczasowych użytkowników - gdyż na to zezwala ustawa o gospodarce nieruchomościami. Ponadto, zgodę wyraziła rada gminy.

Zgodnie z zarządzeniem wójta, rolnicy ziemię będą mogli użytkować trzy lata.

Gmina Pakosław praktykuje zawieranie umów dzierżawy gruntów rolnych do 3 lat - precyzuje wójt. 

Największa z sześciu oddawanych w użytkowanie działek - położona w obrębie Góreczek Wielkich - ma powierzchnię 9,6 ha. Z dzierżawy, póki co, wyłączono 1,5-hektarowy grunt między Chojnem a Podborowem.

Działka ta znajduje się w tzw. strefie przemysłowej. Należy wykonać badania geotechniczne w celu sprawdzenia przydatności gruntu pod inwestycje - tłumaczy włodarz gminy.

Prowadzimy wstępne rozmowy z potencjalnym inwestorem - dopowiada wójt Pakosławia.

O szczegółach, jak na razie, nie informuje. 

Wysokość czynszu dzierżawnego jest zależna od klasy gruntów i waha się w przedziale od 600 zł / ha (grunty klasy VI) do 1.500 zł / ha (grunty klasy II). 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy