Reklama

Para prezydencka patronem rawickiej ulicy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe nazwy będą mieć ulice powstające w Sierakowie, Sarnowie, Słupi Kapitulnej, a także w samym Rawiczu. Decyzję w tej sprawie podejmą rawiccy radni. Jeden z nich proponuje, by patronami drogi w Rawiczu została para prezydencka.

Posiedzenie rawickiej rady miejskiej zaplanowano na 25 stycznia 2023r. W porządku obrad znajduje się siedem uchwał dotyczących nazw ulic oraz ronda przy wyjeździe z miasta.

Radny Jacek Hajnce złożył do Marka Przybylskiego, przewodniczącego rady miejskiej, wniosek z propozycją nazwy dla ulicy, która prowadzi z ulicy Dworcowej w stronę ronda im. Unii Europejskiej i ulicy Piłsudskiego w Rawiczu. W jego ocenie mogłaby ona nosić imię pary prezydenckiej - Marii i Lecha Kaczyńskich, która zginęła tragicznie w katastrofie samolotu 10 kwietnia 2010 roku.

- Prezydent wraz z małżonką Marią i towarzyszącą mu delegacją lecieli do Katynia, gdzie wraz z przedstawicielami rodzin katyńskich, a także parlamentarzystami, duchownymi, kombatantami, żołnierzami mieli złożyć hołd Polakom zamordowanym przez NKWD. W katastrofie zginęło 96 osób - przypomina radny Jacek Hajnce.

 

Jak zagłosują radni? Czy zgodzą się z propozycją? - to okaże się w środę. Zdążyliśmy już jednak ustalić, że mogą nie być w tej kwestii jednomyślni.

- Moim zdaniem ta nowo wybudowana droga przy dworcu powinna stanowić przedłużenie ul. Dworcowej. Z dworcem jest przecież integralnie związana i jednoznacznie przez wszystkich jest kojarzona. Nazwy ulic powinny pomagać mieszkańcom w ich lokalizacji. Nie są mi znane intencje wnioskodawcy odnośnie wskazania akurat tej ulicy - uważa radny Mariusz Suchanecki.

- Nie widzę w tym pomyśle żadnych kontrowersji, ani kwestii politycznych. Jeśli chodzi o upamietnięnie ważnych osób dla naszego kraju - jestem za - mówi z kolei przewodniczący rady miejskiej Marek Przybylski.

Do tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE