Reklama

Pieniądze z Polskiego Ładu także dla ziemi rawickiej. Wiemy, gdzie trafią [LISTA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Pieniądze z Polskiego Ładu także dla ziemi rawickiej. Wiemy, gdzie trafią [LISTA] - Zdjęcie główne

Pieniądze z Polskiego Ładu także dla ziemi rawickiej. Wiemy, gdzie trafią | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowoczesna hala sportowa, przebudowy dróg, budowa sieci sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej czy remont przedszkola - takie zadania, będą mogły być zrealizowane ze środków Polskiego Ładu tam, gdzie funkcjonowały tzw. PGR-y. Dofinansowanie z rządowego programu dla inwestycji w powiecie rawickim i jego poszczególnych gminach przekracza 17 milionów złotych.

W trzeciej edycji naboru wniosków o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji mogły się ubiegać gminy, powiaty, związki międzygminne i związki powiatowo-gminne, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej (tzw. PGR-y) Wartość dofinansowania, o które można było wnioskować, wynosi maksymalnie do 98 proc. wartości inwestycji (wymagany wkład własny gminy popegeerowskiej wynosił 2 proc.). Z pieniędzy skorzysta ponad 1.300 gmin w kraju.

Poprzez inwestycje takie jak budowa przedszkola, budowa wodociągów, kanalizacji, infrastruktury, będziemy przyciągać kolejne inwestycje i inwestorów, co zwiększy liczbę miejsc pracy - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

O dofinansowanie starał się powiat rawicki, a także wszystkie gminy wchodzące w jego skład. Powędruje do nich wsparcie przekraczające 17 milionów złotych. O dofinansowanie wnioskował również Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo-Niepart - na budowę hali sportowej z zapleczem w Gostkowie. Związek również otrzyma pieniądze.

Ostatnie miesiące były czasem intensywnych spotkań w moim okręgu wyborczym. Wizytowałem wiele gmin, w których rozmawiałem o potrzebie realnego wsparcia dla takich inwestycji, z których korzystają mieszkańcy - mówi Jan Dziedziczak, poseł z naszego okręgu wyborczego. - To dla mnie radość, ale i duma, że mogę przekazać informacje o kolejnym rządowym wsparciu, które trafia do regionu leszczyńskiego.

Na co samorządy dostaną pieniądze?

  • Powiat Rawicki - przebudowa drogi powiatowej nr 5474P Bojanowo-Sowiny na odcinku Gołaszyn-Wydartowo - 3 mln 920 tys. zł 
  • Gmina Rawicz - przebudowa ul. Żniwnej w Masłowie - 2 mln zł
  • Gmina Pakosław - remont budowlano-konserwatorski kompleksu - przedszkola w Pakosławiu i budynku gospodarczego - 3 mln 332 tys. zł  
  • Gmina Bojanowo - rewitalizacja Gościejewic jako miejscowości popegeerowskiej - 1 mln 990 tys. 800 zł  
  • Gmina Miejska Górka - budowa sieci kanalizacji sanitarnej i  sieci wodociągowej w Zakrzewie oraz części Roszkowa - 2 mln 800 tys. zł  
  • Gmina Jutrosin - budowa infrastruktury elektro-energetycznej-oświetleniowej - 2 mln 156 tys. zł 
  • Gmina Jutrosin - przebudowa drogi gminnej w Zaborowie - 882 tys. zł
  • Edukacyjny Związek Międzygminny Niepart-Gostkowo - budowa hali sportowej wraz z zapleczem w Gostkowie - 3 mln zł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE