Reklama

Nowy blok Rawickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Pierwsze rodziny mają wprowadzić się jeszcze w tym roku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: RSM/wizualizacja

Nowy blok Rawickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Pierwsze rodziny mają wprowadzić się jeszcze w tym roku - Zdjęcie główne

Tak ma wyglądać gotowa inwestycja | foto RSM/wizualizacja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pną się mury pierwszego z dwóch budynków u zbiegu ulicy Lipowej i Wałów Tadeusza Kościuszki w Rawiczu. Blok stawia Rawicka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Jak mówi prezes Robert Kozal, pierwsze mieszkania mają zostać oddane do użytkowania jeszcze w tym roku.

Dwa czterokondygnacyjne budynki „KOŚCIUSZKI 4” pomieszczą 60 mieszkań o powierzchni od 29 do 69 m2. Wyposażone będą w dwa garaże - podziemny oraz naziemny. 

Realizację inwestycji Rawicka Spółdzielnia Mieszkaniowa podzieliła na dwa etapy. Pierwszy - który trwa - obejmuje postawienie budynku od strony plant, a drugi od ulicy Lipowej. 

Większość mieszkań w bloku przy ul. Lipowej w Rawiczu sprzedana

Jak zaznacza Robert Kozal, prezes Rawickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, mimo wielu trudności na rynku budowlanym i mieszkaniowym pierwszy budynek stawiany jest z niewielkim opóźnieniem. Sprzedano już także większość lokali.

- Na 60 mieszkań, tylko 8 jest wolnych. Na pozostałe 52 mamy już podpisane umowy z klientami. Koszty budowy były w nich zagwarantowane, więc to się nie zmieniło. Występują - co prawda - opóźnienia w realizacji, ale przyszli właściciele są o wszystkim informowani na bieżąco, więc dokładnie wiedzą, co się dzieje - mówi Robert Kozal.

Inwestycja Rawickiej Spółdzielni Mieszkaniowej powinna zostać zakończona zgodnie z planem

Zaznacza, że bardzo długo prace nie były widoczne, bo polegały głównie na skomplikowanych robotach ziemnych i uzbrojeniowych, dodatkowo sprawy nieco komplikuje trudny dojazd maszyn na plac budowy. Działka położona jest przy wąskich ulicach starego miasta, po wewnętrznej stronie plant.

- Pierwszy etap zakończymy w tym roku i wtedy mamy mieć już pozwolenie na użytkowanie budynku i pierwsze rodziny będą mogły się wprowadzać. Kolejny budynek ma powstać do końca przyszłego roku. Liczymy, że terminu dotrzymamy - podkreśla prezes RSM.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE