Reklama

PKP przebuduje przejazd na Kamińskiego

Opublikowano: pon, 16 sie 2021 16:33
Autor: | Zdjęcie: Jakub Sławiński

PKP przebuduje przejazd na Kamińskiego - Zdjęcie główne

Przejazd kolejowy na ul. Kamińskiego | foto Jakub Sławiński

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnich tygodniach na przejdzie kolejowym przy dworcu wschodnim w Rawiczu rozmontowane zostały znajdujące się tam od kilkudziesięciu lat szlabany. Ma to związek z pracami, jakie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planuje przeprowadzić w tym miejscu - i to już w najbliższym czasie.

Jak zapowiadają PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w ostatnich dniach sierpnia ruszy przebudowa przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Kamińskiego - przy dworcu wschodnim w Rawiczu. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia, a skrzyżowanie zostanie dostosowane do nowego rozwiązania komunikacyjnego, czyli dobudowanej tam ścieżki rowerowej.

Wrócą szlabany?

W ostatnich tygodniach z przejazdu zniknęły stare zapory, które od dłuższego czasu i tak nie były używane. Jak zapowiada rzecznik prasowy poznańskiego oddziału PKP PLK S.A. - Radosław Śledziński, inwestor nie planuje, by po remoncie na przejeździe pojawiła się nowa sygnalizacja świetlna, czy zapory.

Przejazd pociągu przez to skrzyżowanie będzie wyglądał jak dotychczas. Obsługa będzie odpowiadała za zatrzymanie aut i dopiero wtedy pociąg będzie mógł bezpiecznie przejechać - mówi rzecznik prasowy poznańskiego oddziału PKP PLK S.A.

Szykują się kolejne utrudnienia?

Zaplanowane prace mają rozpocząć się pod koniec tego miesiąca. Jak się dowiedzieliśmy, potrwają tydzień. Ich koniec zaplanowano na przełom sierpnia i września. Narazie nie wiadomo, czy i w jakim stopniu przebudowa będzie wiązała się z utrudnieniami dla kierowców.

Linia będzie reaktywowana?

Rok temu, w październiku na trasę tzw. "kobylinki" wróciły pociągi towarowe, które kursują pomiędzy stacją kolejową w Rawiczu, a cukrownią w Miejskiej Górce. Po kilkuletniej przerwie spowodowanej odłączeniem linii z uwagi na prace modernizacyjne na magistrali pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem, konieczne było przeprowadzenie prac remontowych. 

Położono nowe tory z siecią trakcyjną na stacji Rawicz oraz oczyszczono tory, wymieniono część podkładów oraz wzmocniono podtorze na szlaku w miejscach, które tego wymagały - wymienia Radosław Śledziński z PKP PLK. 

Na razie nie ma konkretnych planów, które mówiłyby o reaktywacji linii pasażerskiej na torach "kobylinki". Jednocześnie PKP nie zamierza likwidować trasy oraz prowadzi prace remontowe na części odcinków magistrali. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +9 / -0

  Rawiczak

  Dajcie już spokój z tą reaktywacją połączeń pasażerskich. Kto tam będzie jeździł? Dzisiaj są inne czasy, ludzie mają samochody, można podrzucić jeden drugiego, są nawet autobusy. Po za jednorazową wycieczką jaką ktoś pewnie by zrobił taki pociąg jeździłby pusty. Kto wówczas za to zapłaci? Oczywiście, że my, w podatkach.

 • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -6

  JOHN RAMBO

  A ja tylko napisze żeby nie trąbiła non stop jak jedzie przez osiedle jadący pociągiem Panowie maja z tego ubaw

 • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -2

  aaaa

  Proszę o wyjaśnienie tej sytuacji: Jadę sobie ulicą Zieloną w stronę ulicy Leśnej. Po drodze znak informuje mnie, że jadę ulicą główną. Dojeżdżam do końca Zielonej i mam znak STOP (nigdzie nie ma odwołania, że Zielona nie jest drogą główną). Chcę wjechać na ulicę lesną puszczam osobę z prawej (pierwszeństwo prawej strony), ale czy ja mam pierwszeńs... Rozwiń

 • 5 miesięcy temu | ocena +11 / -0

  kierowca

  Proponuję podobne rozwiązanie na ul.Fiołkowej .ZLIKWIDOWAĆ ZNAK STOP!!!!!!!!! ta sama linia kolejowa. Na drodze POWIATOWEJ można, a na gminnej nie !!!

 • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -10

  obserwator

  W Województwie Dolnośląskim reaktywuje się bardzo dużo nieczynnych linii kolejowych, w Wielkopolsce niewiele. Nie wiadomo z czego to wynika