Reklama

Planty - najpierw oświetlenie, potem nawierzchnia

Opublikowano:
Autor:

Planty - najpierw oświetlenie, potem nawierzchnia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Burmistrz Grzegorz Kubik zaciąga pożyczkę i przystępuje do realizacji jednej ze swoich obietnic wyborczych - odnowienia rawickich plant. - Zaczynamy od oświetlenia - zaznacza włodarz.

Rewitalizacja Plant Jana Pawła II, to jeden ze sztandarowych pomysłów Grzegorza Kubika z kampanii wyborczej. Jego program Planty 4x4 zakładał, m.in. odnowienie plant - po jednej części każdego roku. - Rozpoczynamy - zapowiedział burmistrz podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej. Dodał, że najpierw wymienione ma zostać oświetlenie. - Wiąże się ono z rozkopaniem ścieżek i położeniem przewodów, dlatego zaczynamy od tej inwestycji, by potem móc remontować nawierzchnię. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy procedurę przetargową. Wykonawca będzie musiał zdemontować obecne oświetlenie i zamontować nowe - podkreślił burmistrz.

Wartość projektu opiewa na 1 mln 414 tys. złotych. W połowie lutego gmina złożyła wniosek o przyznanie pożyczki na to zadanie w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. - Otrzymamy pożyczkę w wysokości 200 tys. złotych. Ta kwota mogłaby być jeszcze zwiększona, ale to dopiero, jak wyłonimy wykonawcę zadania - zaznacza włodarz. Nie podaje wysokości ewentualnego umorzenia pożyczki. - Myślę, że te szczegóły będzie można podać, jak ostatecznie fundusz się wypowie - dopowiada Grzegorz Kubik.

Projekt, który posiada gmina zakłada demontaż 98 słupów oświetleniowych i montaż 157. - Ten projekt nawiązuje do lamp gazowych - podkreśla burmistrz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE