Reklama

Planują doświetlić gminę Pakosław

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Planują doświetlić gminę Pakosław - Zdjęcie główne

lampy uliczne | foto adobe stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Pakosław planuje wydać 760 tys. zł na budowę oświetlenia ulicznego . Już niebawem lampy maja pojawić się na kilku ulicach w samym Jutrosinie, a także w Osieku, Pomocnie, Chojnie, Podborowie i Niedźwiadkach.

Gmina Pakosław do 19 stycznia czeka na oferty od firm zainteresowanych budową oświetlenia. Inwestycją objęte będą ulice Parkowa, Francuska, Lipowa oraz Ogrodowa w Pakosławiu. Ponadto lampy mają być montowane w Osieku - przy drodze w kierunku Pomocna, gdzie budowane są nowe domy, przy krótkim odcinku drogi w Pomocnie, gdzie dotąd oświetlenia nie było, na 3 odcinkach w Chojnie, a także w Podborowie i Niedźwiadkach. 

Ile ostatecznie inwestycja będzie kosztować, okaże się po przetargu. Szacunkowa wartość przedsięwzięcia wynosi 760 tys. zł. Jak informuje wójt Piotr Skrzypek, w ramach prac ma zostać zamontowanych 8 szafek oświetleniowych oraz 91 latarni. Włodarz Pakosławia przypomina, że inwestycja będzie realizowana ze Wsparciem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 600 tys. zł. Co prawda, gmina pieniądze dostała kilka miesięcy temu, ale przetarg został ogłoszony dopiero teraz, ponieważ - jak tłumaczy wójt - w tym czasie przygotowywano dokumentację i uzyskiwano niezbędne pozwolenia konieczne w procedurze przetargowej. Z puli tego dofinansowania - jak zauważa wójt - gmina w zeszłym roku wybudowała już oświetlenie na  ul. Olbina w Pakosławiu.

Inwestycja na ulicy Olbina była realizowana wcześniej, ponieważ potrzebna instalacja musiała być położona przed budową nowej nawierzchni na tej drodze - wyjaśnia Piotr Skrzypek.

Na ponad 300-metrowym odcinku ul. Olbina położono kostkę brukową, natomiast z tłucznia granitowego wykonano fragment o długości 219 m. Uwzględniono także odwodnienie drogi. Ta inwestycja, a także przebudowa drogi w Niedźwiadkach zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu samorządu województwa w wysokości 246 tys. zł. Natomiast, ogółem koszt przebudowy obu dróg wyniósł 455 tys. zł. Brakującą kwotę gmina wyasygnowała z budżetu.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy