Reklama

Płonie śmigło wiatraka. Strażacy czekają na wsparcie z Poznania

Opublikowano: pon, 20 lip 2020 21:00
Autor:

Płonie śmigło wiatraka. Strażacy czekają na wsparcie z Poznania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Po godzinie 18.00 w Krobi odezwała się strażacka syrena. Z pierwszych informacji wynika, że zapalił się wiatrak w Ciołkowie, a dokładnie - jego śmigło. 

Czy przyczyną była przechodząca przez region burza? O tym poinformujemy wkrótce. O podobnym zdarzeniu pisaliśmy dwa lata temu, gdy piorun uderzył w wiatrak w okolicy Przyborowa - czytaj TUTAJ.

Aktualizacja, godz. 19.25:

Dostęp do ognia jest bardzo utrudniony. Strażacy na razie nie podejmują żadnych działań, tylko zabezpieczają miejsce zdarzenia. Czekają na przybycie "grupy wysokościowej" z Poznania. Na miejscu są obecne jednostki: OSP Krobia i JRG Gostyń. 

Aktualizacja, godz. 20.15:

Na miejscu zdarzenia jest komendant PSP w Gostyniu bryg. Tomasz Banaszak, który potwierdza, że pożar jest bardzo specyficzny.

- Pionowo pali się skrzydło na wysokości około 170 metrów. Właśnie ze względu na wysokość nasze działania są ograniczone. Acciona jest powiadomiona. Obecnie wyłączają napięcie w wiatraku. Czekamy - mówi. 

Gdyby pożar wybuchł kilka godzin wcześniej - służby rozważałyby zrzut wody z dromadera z Lasów Państwowych. 

Aktualnie na miejsce zadysponowano również jednostki ochotników z Miejskiej Górki oraz straży zawodowej z Rawicza. Śmigło ulega coraz większemu spaleniu. Jego elementy spadają na ziemię. Właśnie nadjechała jednostka z Poznania.

Aktualizacja, godz. 22.00:

Być może na miejsce pożaru będzie wezwany specjalistyczny śmigłowiec. Czytaj TUTAJ.

Aktualizacja 21 lipca:

Śmigłowiec ze zbiornikiem na wodę przyleciał nad Balaton w Miejskiej Górce (film poniżej). Stąd - po rozpoznaniu zbiornika - poleciał do Ciołkowa, by ugasić śmigło płonącego wiatraka. Działania helikoptera zakończono ok. godz. 7.30. Czytaj TUTAJ.

Dziękujemy naszym Czytelnikom za zdjęcia i nagrania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE