Reklama

Po kanalizacji w Dąbrowie, czas na Sobiałkowo i Dłoń

Opublikowano:
Autor:

Po kanalizacji w Dąbrowie, czas na Sobiałkowo i Dłoń - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

- Wszystko jest realizowane zgodnie z planem - tak o budowie kanalizacji sanitarnej w Dąbrowie mówi burmistrz Karol Skrzypczak. W rozmowie z „Życiem” włodarz przyznał, że kolejne do skanalizowania będą, m.in. Sobiałkowo, Rozstępniewo, Gostkowo i Dłoń.

Budowa kanalizacji sanitarnej w Dąbrowie jest najdroższym przedsięwzięciem realizowanym w tym roku przez gminę - pochłonie 3 mln 800 tys. zł. Inwestycja ma zostać zakończona do kwietnia przyszłego roku. - W tej chwili wybudowane jest ponad 2/3 kanalizacji. Trwają roboty drogowe - dopowiada włodarz. Nowy asfalt wylano na części ulicy Kościuszki. - Ta ulica na całej długości będzie miała nową nawierzchnię z nową podbudową - zapowiada Karol Skrzypczak.

Dodaje, że po zakończeniu prac w Dąbrowie, skanalizowane mają zostać pozostałe miejscowości. - Gmina jest podzielona na dwie zlewnie: jedna to „Miejska Górka”, druga „Chojno”. Mamy do dokończenia jeszcze pozostałą część Dłoni i Kołaczkowice, jeżeli chodzi o zlewnie oczyszczalni w Chojnie. Z kolei, jeżeli chodzi o zlewnię oczyszczalni w Miejskiej Górce, to bez wątpienia w pierwszej kolejności jest Sobiałkowo, Rozstępniewo i Gostkowo - zapowiada burmistrz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE