Reklama

Po markecie ma być... market. Tego sklepu w Rawiczu jeszcze nie było

Opublikowano: śr, 4 maj 2022 20:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 2019 roku budynek po dawnym Tesco stał nieużywany. Wiadomo już jednak, że powstanie w nim nowy market. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że będzie to sklep sieci Aldi .

Minęły już ponad trzy lata od zamknięcia marketu Tesco w Rawiczu. Powód? Zdaniem władz brytyjskiej sieci - nierentowność.

To część planu zmniejszania kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności polskiego biznesu - czytaliśmy na początku 2019 roku na stronie internetowej firmy.

Jak zauważał wtedy Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska, decyzje o zamknięciu obiektów, nie tylko w Rawiczu, ale i 31 innych miastach w Polsce, były trudne, ale wynikały z braku możliwości poprawy rentowności sklepów. Obiekt został wystawiony na sprzedaż.

Cisza 

Przez lata budynek stał nieużywany. Przydał się natomiast parking, po którym przez pewien czas mogli jeździć kierowcy. W 2021 roku korzystali z objazdu, gdy budowane było rondo u zbiegu ul. Kamińskiego, 17 Stycznia i Wałów Powstańców Wielkopolskich w Rawiczu.

Plotek w międzyczasie nie brakowało. Pojawiały się głosy, że powstanie nowy market budowlany lub spożywczy, ewentualnie dyskoteka. Takiego miejsca bowiem młodzieży w Rawiczu brakuje. 

Inwestorem firma z Wrocławia

W czerwcu 2021 roku pozwolenie na budowę uzyskała firma Saller Polbau Sp. z o.o z Wrocławia. Z kolei, w lutym bieżącego roku uzyskała zgodę na przebudowę parkingu i rampy na Wałach Powstańców Wielkopolskich i Kamińskiego. Teren został ogrodzony, a prace postępują - wewnątrz i na zewnątrz. Wykonawcą jest również firma z Wrocławia.

Jak się dowiedzieliśmy, w budynku prawdopodobnie będzie się mieścił market Aldi. Niemiecka sieć dyskontów spożywczo-przemysłowych ma w Polsce już ponad 200 sklepów. W Wielkopolsce markety tej firmy mieszczą się w Jarocinie, Kaliszu, Koziegłowach k. Poznania, Lesznie, Pile, Pleszewie, Poznaniu, Śremie, Suchym Lesie, Swarzędzu, Wągrowcu, Wrześni i Krotoszynie. Sieć, póki co, informacji nie potwierdza.

W tym momencie możemy potwierdzać wyłącznie te lokalizacje nowych sklepów, które widnieją na naszej stronie internetowej - poinformowała Luiza Urbańska, specjalista ds. Komunikacji & PR w firmie ALDI. Przyznała jednak: - W tym roku planujemy kilka nowych otwarć sklepów ALDI w województwie wielkopolskim, jednak szczegóły będziemy mogli przekazać dopiero w momencie, gdy wszystkie formalności związane z budowami zostaną zakończone. Dodam także, że każdorazowo o otwarciu nowego sklepu ALDI informujemy.

Z pytaniem, kiedy prace mają się zakończyć i czy w miejscu po Tesco będzie tylko jeden sklep, zwróciliśmy się do firmy Saller Polbau. Na razie, odpowiedzi nie otrzymaliśmy. 

Nie pierwsza inwestycja

Warto przypomnieć, że Grupa Saller jest także właścicielem Parku Handlowego przy ul. Sarnowskiej. Tamtejsza galeria, wybudowana w 2017 roku, ma około 3.700 m kw. Powstała, jak zapewniał wówczas na stronie internetowej firmy prezes Grupy Saller, „w najdogodniejszej lokalizacji handlowej dla mieszkańców miasta”. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE