Reklama

Reklama

Po udanym festynie z okazji Dnia Pszczół, Fundacja MAPA startuje z kolejnym projektem

Opublikowano: czw, 9 wrz 2021 10:03
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Po udanym festynie z okazji  Dnia Pszczół, Fundacja MAPA startuje z kolejnym projektem - Zdjęcie główne

Agnieszka i Piotr Smakulscy, założyciele Fundacji MAPA | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tysiąc złotych na ciekawą inicjatywę społeczną mogą wygrać młodzi ludzie z naszego powiatu. Wystartował projekt "Misja 21", którego inicjatorem jest Fundacja MAPA z Pakosławia, która kilka tygodni temu zorganizowała festyn - "Wielki Dzień Pszczół" nad zalewem w Sowach.

Reklama

Nie tylko festyn z okazji Dnia Pszczół to ostatnia inicjatywa Fundacji MAPA. Piotr Smakulski wydał m. in. bajkę dla dzieci „W imieniu pszczół". Natomiast, "Misja 21" to projekt  skierowany tym razem do młodzieży.

Wierzymy, że dzieci chcą działać i mają marzenia nie tylko materialne, ale także społeczne np. się spotkać w miłym miejscu, zrobić coś wspólnie lub zorganizować coś dla innych. Dla nich jest ten projekt. Dzięki niemu chcemy uczyć samodzielności - pokazać, że dzieci mogą działać same. Nie muszą czekać, aż dorośli coś zrobią. Mogą "wziąć sprawy w swoje ręce"- mówi Agnieszka Smakulska, współzałożycielka fundacji.

Przedsięwzięcie jest skierowane do młodych osób z powiatu rawickiego, które mają ciekawe pomysły, ale brak im środków do działania. Do wygrania jest 1.000 zł na dowolną inicjatywę społeczną. W tym roku przewiduje się dofinansowanie 2 grup. Jak zaznaczają pomysłodawcy projektu, chcieliby, aby był on cykliczny. W kolejnych latach chcieliby zwiększyć liczbę dofinansowanych grup. Fundacja wykłada całość kosztów realizowanego w ramach projektu pomysłu, ale nie więcej niż 1.000 zł.

Ponieważ chcemy, żeby młodzi ludzie wiedzieli, że są ważni i mają wpływ na to co ich otacza. - wyjaśnia Piotr Smakulski, współzałożyciel fundacji.

O dotację mogą ubiegać się grupy składające się z od 3 do 5 osób w wieku od 11 do 15 lat zamieszkałe na terenie powiatu rawickiego. Nagrodzone zostaną zespoły z najbardziej angażującymi społeczność projektami. 

Zapraszamy osoby lubiące działać i dawać coś od siebie innym, oraz które chcą się rozwijać i są gotowe poświęcić na to czas.- dopowiadają organizatorzy.

Chcecie wspólnie ze znajomymi zaadaptować przestrzeń w waszej wiosce? Zorganizować wyjazd albo koncert? A może coś innego? Złóżcie wniosek i postarajcie się o 1.000 złotych. Premiowane będą projekty skierowane do młodzieży, wspierające rozwój oraz integrację między różnymi grupami społecznymi. Dodatkowo oceniane będą wnioski z dołączonym nagraniem video.

Udział w konkursie jest dwuetapowy

I etap - zgłoszenia: do 17 września na adres mailowy: [email protected] Należy zgłosić wszystkich członków grupy. Każda z grup wsparta będzie pomocą opiekuna z ramienia Fundacji MAPA, który pomoże podczas pisania wniosku oraz realizacji działania.

II etap - nadsyłanie projektów: 27 września 2021 r. Prosimy o przesyłanie wypełnionych wniosków na maila: [email protected]

Ogłoszenie wyników nastąpi 30 września 2021 r.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.