Reklama

Pociągiem na majówkę? Zobacz, ile kosztują bilety na sześć dni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dawid Bela

Pociągiem na majówkę? Zobacz, ile kosztują bilety na sześć dni - Zdjęcie główne

Pociąg Kolei Dolnośląskich | foto Dawid Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Długi weekend majowy przed nami. Przewoźnicy Polregio oraz Koleje Dolnośląskie zachęcają do skorzystania z ich usług. Bilet będzie kosztował kilkadziesiąt złotych.

Reklama

Do Kotliny Kłodzkiej, w Karkonosze, do Zgorzelca, a może do przygranicznych miejscowości w Czechach czy Niemczech? Koleje Dolnośląskie zaprezentowały ofertę na majówkę. Od piątku (28 kwietnia - godz. 18.00) do czwartku (4 maja - godz. 6.00) pociągami przewoźnika - w ramach Dolnośląskiego Biletu Weekendowego - można jeździć po całym Dolnym Śląsku. Co istotne, podróż można rozpocząć w Rawiczu.

Dolnośląski Bilet Weekendowy

Bilet kosztuje 59 złotych. Nie ma od niego zniżek. Uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w ramach jego ważności. Jest imienny - podczas kontroli należy okazać dokument potwierdzający tożsamość, można też posłużyć się aplikacją mObywatel. 

Bilety są ważne w pociągach Kolei Dolnośląskich (z wyłączeniem Pociągu do Kultury oraz połączeń specjalnych i KD Premium) oraz PolRegio (pociągi Regio) na wszystkich odcinkach wewnątrz województwa dolnośląskiego, w Wielkopolsce - z Rawicza na południe, z Krotoszyna i Zdun na południe, a także w województwie lubuskim na odcinkach:

  •  (Studzianka) – Leszno Górne – Żagań – Żary – Zasieki – Zasieki Granica Państwa,
  •  (Okrąglica) – Iłowa Żag. – Jankowa Żagańska – Żary / Żagań.

Bilety wydane według oferty Dolnośląski Bilet Weekendowy są honorowane w pociągach przewoźników: České dráhy (ČD): na odcinku transgranicznym Szklarska Poręba Górna - Harrachov, Deutsche Bahn (DB): na odcinku transgranicznym Zasieki - Forst(Lausitz), Die Länderbahn GmbH (DLB): na odcinku transgranicznym Zgorzelec - Görlitz, GW Train Regio (GWTR): na odcinkach transgranicznych Sędzisław - Lubawka - Královec i Mieroszów - Meziměstí, Koleje Wielkopolskie (KW): na odcinku Milicz - Zduny - Krotoszyn i Leo Express Tenders (LET): na odcinku transgranicznym Międzylesie - Lichkov.

Bilety można kupić w Biurach Obsługi Klienta KD i kasach biletowych KD, kasach Polregio, w pociągach i autobusach KD, w automatach biletowych, prowadzących sprzedaż biletów KD, za pośrednictwem Sklepu Internetowego KD (bilety internetowe) czy na platformach: Koleo, E-pozdróżnik bilety i Bilkom.

Bilet turystyczny i mini bilet turystyczny w Polregio

Swoją ofertę przedstawiło także Polregio. Są dwie opcje:

  • Bilet turystyczny w cenie 56,70 zł - oprócz pociągów specjalnych - jest honorowany w pociągach Regio oraz pociągach osobowych: Arrivy RP, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich (z wyjątkiem odcinka Kraków Olszanica - Kraków Lotnisko - Kraków Olszanica), jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter).
  • Mini bilet turystyczny w cenie 46,40 zł - honorowany jest tylko w pociągach Regio.

Bilet turystyczny i Bilet mini turystyczny możesz nabyć: w kasiach biletowych, u konduktora i w automacie biletowym. Bilet mini turystyczny możesz dodatkowo zakupić w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl oraz mobilnej aplikacji mPolregio. Bilety obowiązują w całym kraju - od 28 kwietnia (godz. 18.00) do 4 maja (godz. 6.00), z wyjątkiem województwa pomorskiego (ograniczonego stacjami: Bukowo Człuchowskie, Czarne, Gardeja, Prabuty, Silno, Słosinko, Smętowo, Stare Pole, Sycewice, Szlachta), na którego obszarze podróżni są zobowiązani do korzystania z oferty na standardowych zasadach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE