Reklama

Podróż jak za dawnych lat. Po linii Kobylinki przejedzie pociąg turystyczny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Podróż jak za dawnych lat. Po linii Kobylinki przejedzie pociąg turystyczny - Zdjęcie główne

foto D. Bela (archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na co dzień do cukrowni w Miejskiej Górce docierają pociągi towarowe. Wkrótce do miasta nad Balatonem pojedzie skład pasażerski o nazwie "Cukierek".

Reklama

Wielu mieszkańców powiatu rawickiego wspomina podróże po linii "Kobylinki". Pociągiem osobowym można było dojechać z Rawicza przez Sarnowę, Miejską Górkę, Sobiałkowo, Dłoń, Jutrosin, Smolice do Kobylina. Od lat 90-tych regularnych kursów już na całym tym odcinku nie ma. Obecnie, linia jest utrzymywana z Rawicza do Miejskiej Górki. Pociągi towarowe jeżdżą do miejscowej cukrowni. 

W sobotę (29 kwietnia 2023r.) Turystyka Kolejowa TurKol.pl z siedzibą w Poznaniu organizuje przejazd pociągiem turystycznym. Skład, na czele którego będzie polska lokomotywa SU45, wyruszy z Wrocławia do Rawicza, a stąd - do Miejskiej Górki i z powrotem. Stacją końcową będzie Leszno.

[AKTUALIZACJA, 25.04.2023, godz. 21.21]

Znany jest ostateczny rozkład jazdy. Pociąg ma wyjechać ze stolicy Dolnego Śląska o godz. 9.59. Dotrze do Rawicza o godz 10.53. Odjazd do Miejskiej Górki zaplanowano o godz. 11.13. W mieście nad Balatonem pociąg pojawi się o godz. 12.07. Odjazd do Rawicza zaplanowano dwadzieścia minut później. Do Leszna pociąg ma dojechać o godz. 13.55.

Bilet normalny - na trasie Wrocław - Rawicz - Miejska Górka - Rawicz - Leszno - w klasie drugiej kosztuje 109 zł, a ulgowy (dla niepełnoletnich - od ukończenia 4. roku życia) - 89 zł. Dzieci do czwartego roku życia podróżują bezpłatnie. W sprzedaży są także pakiety rodzinne 2+1 czy 2+2. Obowiązują bilety ryczałtowe - niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie

- Zapraszamy pasażerów na pokład. Bilety można kupić na stronie internetowej turkol.pl - usłyszeliśmy na infolinii organizatora.

Pociąg turstyczny na linii "Kobylinki" pojawił się w 2021 roku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE