Podwójny mistrz Wielkopolski z bojanowskiego klubu

Autor: | Zdjęcie: MUKS Szok Bojanowo

Podwójny mistrz Wielkopolski z bojanowskiego klubu - Zdjęcie główne

Franciszek Zuter został podwójnym mistrzem Wielkopolski | foto MUKS Szok Bojanowo

Wiadomości Świetne wiadomości napłynęły z Kalisza. Rywalizowali tam młodzi lekkoatleci w Mistrzostwach Wielkopolski U20 i U18 oraz mityngu. Dwa złote krążki wywalczył zawodnik MUKS Szok Bojanowo - Franciszek Zuter.

Lekkoatleta udanie zaprezentował się w dwóch konkurencjach do lat 18. W obu ustanowił rekordy życiowe. W trójskoku uzyskał wynik 13.30 m, a w dal skoczył 6.25 m. Wyniki te zagwarantowały triumf. Zawodnik - w dniach 11-13 lutego - wystartuje w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie.

W mityngu, w kategorii Open, zwycięstwo zanotowała także Klaudia Piotrowska (U16) w biegu na 600 metrów. Wygrała z czasem 1.48.56 s. Była także piąta w finale na 60 metrów, w którym wywalczyła rekord życiowy. Klaudia Piotrowska uzyskała czas 8.55 s. Z dobrej strony zaprezentowała się również Blanka Piotrowska w kategorii U14. Choć uplasowała się poza podium, to wywalczyła dwa rekordy życiowe - w biegu na 60 m (9.03 s) i w skoku w dal (4.35 m).