Reklama

Podwyżka cen biletów rawickiej komunikacji miejskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Podwyżka cen biletów rawickiej komunikacji miejskiej - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rawiccy radni uchwalili nowe ceny biletów komunikacji miejskiej. Powodem podwyżki cen są rosnące wydatki ponoszone przez samorząd na transport publiczny.

Reklama

Zmiana uchwały w sprawie ustalenia cen za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym znalazła się w porządku obrad sesji, która odbyła się 24 maja 2023 r. Radni większością głosów zdecydowali, że koszt biletów wzrośnie i to o 100%. "Za" głosowało 12 osób, 8 się wstrzymało, a jedna była nieobecna.

Powód tej decyzji?

- Z uwagi na wzrost cen paliw i kosztów pracowniczych w firmach komunikacyjnych nastąpił wzrost wysokości stawek za wykobywany wozokilometr w ofertach przetargowych.W związku z ponoszonymi przez gminę Rawicz większymi wydatkami na transport publiczny wprowadza się nowe stawki cen biletów w gminnych przewozach pasażerskich - napisano w uzasadnieniu do uchwały.

Poprzednie ceny ustalono w październiku 2021 roku. Za bilet normalny, jednorazowy trzeba było zapłacić 1 zł, a za miesięczny - 25 zł. Od 1 lipca tego roku stawki będą wynosić:

    • bilet jednorazowy - 2 zł
    • bilet miesięczny - 50 zł
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE