Reklama

Policja skontrolowała ponad 60 osób. Akcja na drogach powiatu rawickiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Policja skontrolowała ponad 60 osób. Akcja na drogach powiatu rawickiego - Zdjęcie główne

Policja skontrolowała ponad 60 osób. Akcja NURD na drogach powiatu rawickiego | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 50 wykroczeń ujawnili policjanci rawickiej drogówki, podczas ubiegłotygodniowej akcji NURD, której celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Akcja „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” ma wymiar ogólnopolski, a jej celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. 

Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w tym zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych - przekazuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy KPP w Rawiczu. 

Akcja NURD. Kierowcy najczęściej wymuszają pierwszeństwo 

Wśród najczęściej popełnianych przez kierowców "grzechów" wymienia nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, wyprzedzanie przed pasami czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się, by ustąpić pieszemu pierwszeństwo.

Ale, jak przyznaje policjantka, również piesi i rowerzyści przyczyniają się do niebezpiecznych sytuacji na drogach. Mowa głównie o nieostrożnym przechodzeniu przez jezdnię, przechodzeniu na czerwonym świetle czy wtargnięciu zza pojazdu.

Podczas działań policjanci więcej uwagi poświęcą również wykroczeniom powstającym w relacji kierujący samochodami - rowerzyści - wyjaśnia Beata Jarczewska.

Dodaje, że kierującymi autami powinni zwiększyć swoją uwagę w szczególności przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie - z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu - ryzyko wypadku jest duże.

Podczas akcji NURD policjanci ujawnili 54 wykroczenia 

Podczas ubiegłotygodniowej akcji NURD, na terenie powiatu rawickiego skontrolowano 63 osoby. 

Jak informuje asp. Paweł Kmita, asystent wydziału ruchu drogowego w rawickiej komendzie, w działaniach brało udział 7 policjantów z wydziału ruchu drogowego. 

Ujawnili 54 wykroczenia - przekazuje policjant. 

Jak mówi, największą liczbę stanowią przewinienia rowerzystów - aż 23. To przedw wszystkim jazda po przejściu dla pieszych, po chodniku, nieprawidłowe skręcanie, niesygnalizowanie manewrów czy jazda ulicą, pomimo iż jest wyznaczona ścieżka rowerowa.

Ujawniono także jednego nietrzeźwego rowerzystę, który był sprawcą kolizji - wjechał w samochód. 

Wśród pieszych jedynym, ujawnionym "grzechem" było przechodzenie w miejscu, które nie zostało do tego wyznaczone. 

Paweł Kmita podkreśla, że plagą jest także używanie telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez pasy. Przypomina, że jest przechodząc przez przejście nie możemy używać nie tylko telefonów komórkowych, ale również innych urządzeń, które ograniczają naszą widoczność, a co za tym idzie - bezpieczeństwo na drodze. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy