Strażacy z Wielkopolski i Dolnego Śląska w sobotę opuścili swoje macierzyste komendy. Ruszyli do Grecji. Do kraju na południu Europy dotarli wczoraj.
W odpowiedzi na prośbę Grecji, Polska skierowała do walki z pożarami siły i środki Państwowej Straży Pożarnej tj. dwa moduły GFFFV z Wrocławia i Poznania, w sumie 143 strażaków i 46 pojazdów. Wśród nich nie ma jednak strażaków z rawickiej jednostki.
W sobotnie przedpołudnie drogą ekspresową S5 przez powiat przemieściła się kolumna kilkudziesięciu pojazdów gaśniczych i specjalnych z jednostek Państwowej Straży Pożarnej z Wielkopolski. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Obecnie polscy strażacy są już na wyspie Evia. Tam będą uczestniczyć w akcji gaśniczej.
Komentarze (0)