Reklama

Ponad 800 tys. zł na dwie drogi w gminie Pakosław

Opublikowano: ndz, 20 cze 2021 17:33
Autor:

Ponad 800 tys. zł na dwie drogi w gminie Pakosław  - Zdjęcie główne

Ponad 800 tys. zł na dwie drogi w gminie Pakosław (na zdjęciu rynek w Golejewku)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze w tym roku nawierzchnię asfaltową zyskają dwie drogi gminne - w Golejewku i Sworowie.

Wójt Piotr Skrzypek oraz skarbnik gminy - Liliana Sobota podpisali umowę na prawie 840 tys. zł dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pieniądze te pozwolą na przebudowę dwóch tras - w Golejewku i Sworowie.

Jak wyjaśnia wójt Piotr Skrzypek, odcinek w Sworowie - w kierunku Niedźwiadek - obecnie jest drogą gruntową, utwardzoną tłuczniem.

Staraniem gminy co roku wykonywane były prace remontowe polegające na wyrównaniu nawierzchni, uzupełnianiu braków kruszywem, walcowaniu. Pomimo tych zabiegów, często pojawiały się nierówności, a po większych opadach - zastoiska wody - opisuje włodarz gminy.

Tłumaczy, że trakt jest szczególnie uczęszczany przez mieszkańców Niedźwiadek, gdzie w ostatnich latach intensywnie rozwija się zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. 

Zmodernizowany będzie odcinek o długości 218 metrów (do figury Matki Boskiej, wzorowanej na oryginale znajdującym się w grocie Massabielle, niedaleko Lourdes we Francji). W tym miejscu kończy się droga gminna.

Dalsza część, aż do Niedźwiadek jest duktem leśnym - stanowiącym własność Lasów Państwowych. Z tego też powodu nie ma obecnie możliwości wybudowania trwałej nawierzchni na tym odcinku - dopowiada wójt. 

Na drogę w Sworowie gmina pozyskała 412 tys. 97 zł. 

Remontu „doczeka” się także tzw. rynek w Golejewku, gdzie nawierzchnia była już wiele razy uzupełniana i łatana. Oprócz nowego, asfaltowego dywanika planuje się wybudować kanalizację deszczową, która zapewni odwodnienie terenu. Na tę inwestycję gmina otrzymała 426 tys. 278 zł.

Remont świetnie wpisuje się w odnowę centrum Golejewka, gdzie obecnie trwają prace związane z budową trasy rowerowej, a także układaniem nowej nawierzchni na drodze powiatowej - zaznacza Piotr Skrzypek. 

Remont każdego z odcinków oszacowany został na około pół miliona złotych. Obie inwestycje zostały pozytywnie ocenione w ostatnim naborze Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina Pakosław otrzyma na realizację przedsięwzięć 80% kosztów budowy. Obecnie, jak przekazuje wójt, trwa przetarg na wykonawstwo. Prace mają rozpocząć się latem.  

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.