Reklama

Posłuchają książeczki o misiu adwokacie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Posłuchają książeczki o misiu adwokacie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Bajeczni Adwokaci" to akcja wizerunkowa Naczelnej Rady Adwokackiej, organizowana z inicjatywy Komisji Wizerunku przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, w którą zaangażowane są wszystkie Izby Adwokackie w kraju. Jej odsłonę zaplanowano także w powiecie rawickim.

Reklama

Akcja potrwa do końca kwietnia. Jej celem jest przybliżenie najmłodszym czytelnikom zawodu adwokata – to kim jest, czym się zajmuje, jak wygląda, gdzie pracuje i na czym polega jego praca. I żeby ułatwić tym najbardziej wymagającym czytelnikom przyswojenie tej dosyć trudnej materii, powstała bajka autorstwa Ewy Ruszkiewicz „Leśne sprawy Misia Adwokata”, przygotowana na zlecenie Naczelnej Rady Adwokackiej.

Głównym bohaterem bajki jest Miś Adwokat. Jego rola w społeczeństwie, to jak wygląda, czym się zajmuje i gdzie można go znaleźć zostało pokazane na podstawie opowieści innych bohaterów bajki, którymi są leśne zwierzęta.

Akcja polega na tym, że adwokaci, ubrani w togi, czytają bajkę w szkołach i przedszkolach. Dodatkowo każda grupa, która wysłucha opowieści, otrzymuje od Naczelnej Rady Adwokackiej książeczkę „Leśne przygody Misia Adwokata”, z kolei każde dziecko dostaje zakładkę do książki z wizerunkiem głównego bohatera i z hasłem: „Miś Adwokat nikogo nie zostawia w potrzebie i zawsze szuka wyjścia z nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji”. 

W przedsięwzięciu bierze także udział Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupi Kapitulnej (dzieci z przedszkola) zgłoszony do akcji przez miejscową adwokat Annę Krenc.

W akcję czytania bajek zaangażowało się około 180 adwokatów i aplikantów adwokackich Wielkopolskiej Izby AdwokackiejKażdy kto chciałby kupić bajkę, może ją nabyć w sklepie internetowym Fundacji Adwokatury. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE