Reklama

Gmina szuka wykonawcy rewitalizacji rynku w Jutrosinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archwium

Gmina szuka wykonawcy rewitalizacji rynku w Jutrosinie - Zdjęcie główne

foto Archwium

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jutrosin ogłosiła przetarg na dużą inwestycję - rewitalizację rynku. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ponad 6 mln zł. Zadanie będzie realizowane ze wsparciem z rządowego programu "Polski Ład".

Rewitalizacja rynku w Jutrosinie została oszacowana na około 6 mln 100 tys. zł. Co ważne, gminie udało się uzyskać 5 mln 490 tys. zł dofinansowania z rządowego programu "Polski Ład". Od 17 stycznia 2023 r. firmy zainteresowane wykonaniem zadania mogą składać swoje oferty. Mają na to czas do 2 lutego.

Wyczekany remont

Jak przekazał wiceburmistrz, Marek Glura, rynek po raz ostatni był remontowany na początku lat 70 ubiegłego wieku. Ponadto była to inwestycja planowana od wielu lat.

- Same projekty zaczęły powstawać w 2017 wtedy też obyły się konsultacje z mieszkańcami w sprawie tego projektu - przekazał wiceburmistrz.

Jak zauważył nie jest to najdroższa inwestycja w gminie, jaka będzie zrealizowana w obecnej kadencji.  

Dużo pracy do wykonania

Projekt jest kosztowny, ale lista prac do wykonania w ramach rewitalizacji rynku w Jutrosinie, jest dość długa. Gmina oczekuje wykonania prac związanych z płytą rynku, remontem elewacji i dachu ratusza oraz robót drogowych. Projekt zakłada wykonanie nawierzchni rynku z kostki brukowej betonowej oraz granitowej, a także z płyt betonowych, wyznaczenie przestrzeni dla miejsc postojowych, wyznaczenie przestrzeni rekreacyjnych oraz propozycję nasadzeń i małej architektury.

Na rynku w Jutrosinie ma zostać wyznaczonych 71 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. 

W projekcie uwzględniono rozbiórkę istniejących schodów zewnętrznych do budynku urzędu oraz wykonanie nowych wraz z pochylnią dla osób niepełnosprawnych. Ponadto gmina oczekuje, m.in. wymiany okien, malowania elewacji ratusza, naprawy i impregnacji elementów więźby dachowej, wykonania nowego dachu oraz remontu kominów. Według zamówienia gmina oczekuje zakończenia prac do 30 listopada 2023 roku.

- Termin jest dość krotki, ale nie chcielibyśmy, żeby rynek był unieruchomiony na zbyt długi czas - przekazał Marek Glura.

Będzie fontanna

Jak wyjaśniał pod koniec grudnia wiceburmistrz Marek Glura, w ramach tego zadania gmina chce, poza wymianą nawierzchni na płycie rynku, wymienić nawierzchnię na drogach okalających rynek, a także przenieść przystanek autobusowy ze środka rynku do punktu przy skrzyżowaniu z ul. Dworcową. Część rynku leżąca po stronie wejścia do urzędu zostanie wyłączona z użytkowania jako parking, powstanie tam również fontanna. 

Gmina dostała ponad 12 mln

Poza dofinansowaniem do rewitalizacji rynku, gmina Jutrosin dostała w ramach Polskiego Ładu 6 mln 440 tys. zł na dwa inne zadania: poprawa atrakcyjności terenów inwestycyjnych, poprzez przebudowę 5,51 km dróg oraz modernizacja budynków oświatowych. W sumie zgarnęła 12 mln 540 tys. zł. Przetargi na te inwestycje zaplanowano na początek 2023 roku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy