Reklama

Samorządy z rawickiego liczą na "Polski Ład". Potrzebne są duże pieniądze na drogi, rondo i sale gimnastyczne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Samorządy z rawickiego liczą na "Polski Ład". Potrzebne są duże pieniądze na drogi, rondo i sale gimnastyczne - Zdjęcie główne

Przy cmentarzu w Bojanowie od kilku lat planuje się budowę ronda | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie tylko poszczególne gminy, ale także władze powiatu rawickiego sięgają po pieniądze z kolejnej edycji rządowego programu „Polski Ład”. Wnioski złożone przez samorządy z rawickiego łącznie opiewają one na kwotę ponad 27 mln zł.

Starostwo Powiatowe w Rawiczu stawia przede wszystkim na poprawę infrastruktury drogowej i tym samym zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Nie zapomina także o budynkach oświatowych - tym razem zamierza uzyskać pieniądze na modernizację sal gimnastycznych w prowadzonych przez siebie szkołach.

Przebudowa i modernizacja dróg powiatowych za pieniądze z "Polskiego Ładu"?

Na 10 mln 700 tys. zł oszacowano przebudowę i modernizację dróg powiatowych. Będą to bardzo uczęszczane odcinki, a więc - zniszczone. Drogi samorząd powiatowy planuje przebudowywać w każdej gminie. Na ten cel wnioskuje o dofinansowanie w wysokości 10 mln 165 zł.

Te odcinki powiat rawicki chce modernizować:

  • Pakosław – Golejewko: długość 1,95 km
  • Rawicz – Szymanowo: długość 0,6 km
  • Pakosław – Osiek: długość 0,5 km
  • ul. Rolnicza w Pakosławiu: 0,99 km i 0,48 km
  •  Zakrzewo – Żołędnica: długość 1,66 km
  • Żołędnica – Sarnówka: długość 0,95 km
  • Dubin – Szkaradowo: długość 0,5 km

Modernizacja sal gimnastycznych  i oświetlenia w szkołach w Rawiczu i Bojanowie

Powiat rawicki stara się także o 4,5 mln. zł na przebudowę sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu oraz Zespołu Szkół Przyrodniczo - Technicznych CKU w Bojanowie. Z kolei 7 mln 600 tys. zł miałaby pochłonąć montaż systemu fotowoltaicznego w tych placówkach oraz w Zespole Szkół Specjalnych w Rawiczu.

Rondo w Gołaszynie

Jeden ze złożonych wniosków dotyczy omawianej od jakiegoś czasu budowy ronda na skrzyżowaniu dróg powiatowych oraz drogi gminnej - ul. 17-Stycznia - w Gołaszynie.

„Realizacja inwestycji w znaczny sposób przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, szczególnie mieszkańców wsi Gołaszyn - miejscowości w której funkcjonowało zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej. Na przedmiotowym skrzyżowaniu dochodzi do bardzo wielu kolizji i wypadków drogowych, niejednokrotnie również śmiertelnych” napisano w dokumentacji, gdzie zaznaczono również, iż budowa ronda poprawi sytuację mieszkańców miejscowości poprzez zwiększenie komfortu jazdy oraz dojazdu do miejsc pracy i nauki, a droga z pewnością stanowić będzie zachętę dla inwestorów. Całość zadania wyliczono na 2 mln zł, a powiat stara się o 1 mln 960 tys. zł dofinansowania.

Lepszy dojazd do wiosek w gminie Bojanowo

W gminie Bojanowo władze powiatu planują przebudowę drogi do Sowin, na odcinku Gołaszyn - Wydartowo Pierwsze liczącym ponad 3 km, a zaczynającym się właśnie od planowanego ronda. Ten wniosek opiewa na kwotę blisko 4 mln zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy