Reklama

Potrzebny milion złotych na remont ulicy Królowej Jadwigi w Rawiczu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - To jest ulica obecnie bardzo obciążona ruchem - zaznacza burmistrz Grzegorz Kubik i informuje, że gmina stara się pozyskać milion złotych na remont nawierzchni ulicy Królowej Jadwigi, która ciągnie się od rynku do plant.

Reklama

W lutym 2023 roku gmina Rawicz złożyła wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o dofinansowanie zadania, jakim jest remont ulicy Królowej Jadwigi w mieście. W ramach inwestycji przewidziano modernizację nawierzchni jezdni i chodników na długosci około 228 metrów oraz wymianę wpustów deszczowych.
- Remont ulicy obejuje wykonanie nowej warstwy ścieralnej jezdni z betonu asfaltowego wraz z wymianę konstrukcji jezdni - poinformował na ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz Grzegorz Kubik.
Dodał, że zadanie poprawi warunki komunikacyjne w centrum miasta oraz wpłynie ma poprawę bezpieczeństwa pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu.
 
Samorząd zabiega o pozyskanie wsparcia w wysokości 1 mln zł. Na taką kwotę opiewa kosztorys inwestycji. Wyniki konkursu mają być znane w najbliższych tygodniach.
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE