Reklama

Reklama

Powiat i gmina tworzą sieć ścieżek wokół Rawicza

Opublikowano: ndz, 24 paź 2021 08:00
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Powiat i gmina tworzą sieć ścieżek wokół Rawicza - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już niedługo mamy poznać wykonawców trzech odcinków ścieżki pieszo-rowerowej w Rawiczu i Masłowie.

Reklama

Na początku lipca marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak wręczył staroście rawickiemu Adamowi Sperzyńskiemu symboliczny czek opiewający na kwotę prawie 2,5 mln zł - z przeznaczeniem na ścieżki pieszo-rowerowe. Dofinansowanie pochodzi z Unii Europejskiej.

Bardzo się cieszymy, że udało się nam uzyskać kolejne dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych - mówi starosta Adam Sperzyński.

Jak informuje, składając projekt do konkursu, wskazano, że projektowane ciągi rowerowe łączą się z istniejącymi już ścieżkami.

Łącznie z dotacją Powiat Rawicki zainwestuje ponad 3,2 mln zł w budowę ścieżek rowerowych w ciągach ulic: Sienkiewicza i Poznańskiej w Rawiczu oraz Śląskiej w Masłowie. Partnerem w realizacji projektu będzie Gmina Rawicz. 

Z informacji przekazanych przez starostę wynika, że na ulicy Poznańskiej ścieżka pobiegnie wzdłuż dawnej drogi krajowej nr 5 - od ronda przy stacji benzynowej Orlenu do skrzyżowania z ulicą Sarnowską, gdzie połączy się z trasą do Łaszczyna i do Miejskiej Górki. Drugi odcinek rozpocznie się przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Kmicica (na wylocie z Rawicza) i poprowadzony zostanie w kierunku ścieżki do Kątów i Dębna Polskiego. Trzeci odcinek powstanie na ulicy Śląskiej w Masłowie. Rozpocznie się przy tunelu i pobiegnie ulicą Śląską w stronę istniejącej już ścieżki do Załęcza.

 Będą to 3 brakujące odcinki, które spinają jeszcze bardziej nasza  sieć rowerową, która się cały czas rozwija - dopowiada starosta. 

Adam Sperzyński informuje, że te trzy odcinki zostały podzielone w postępowaniu przetargowym na dwa pakiety.

 Za 1/3 inwestycji odpowiada gmina Rawicz, a za 2/3 - powiat, ale projekt jest partnerski i będzie realizowany w ramach jednego przetargu - wyjaśnia.

Dodaje, że realizacja inwestycji jest planowana na przyszły rok. 

Oferty, które wpłynęły w przetargu są obecnie sprawdzane.

Ze wstępnych oględzin wynika, że wszystkie mieszczą się w zaplanowanym budżecie. Myślę, że niedługo poznamy wykonawcę - komentuje starosta. 

Wybudowane zostaną 3 odcinki ścieżek:

1 - od ronda przy Orlenie w Rawiczu do ul. Sarnowskiej (po lewej stronie)

2 - od skrzyżowania ulic Kmicica i Sienkiewicza do rozjazdu do Dębna Polskiego 

3 - od tunelu, ulicą Śląską w Masłowie do ścieżki prowadzącej do Załęcza   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +67 / -1

  Prawda

  setki kilometrów scieżek dla kilku niedzielnych rowerowych maniaków a w Rawiczu i okolicach masa prac które czekają od lat

  • 10 dni temu | ocena +0 / -0

   Rower

   To są ciągi pieszo-rowerowe i nie tylko rowery z tego korzystają. Lepiej niech ludzie rowerkami jeżdżą niż autami . Lepiej dla środowiska

 • miesiąc temu | ocena +67 / -1

  ssss

  W poważaniu juz ludzie mają te durne ścieżki rowerowe \\\ zwężanie już istniejących dróg do rozmiaru wiejskich ścieżek wstyd

 • miesiąc temu | ocena +3 / -0

  Marek

  A to nowość. Do Załęcza prowadzi ścieżka rowerowa? Panie Starosto, dawno Pan tego ersatzu nie widział.

 • miesiąc temu | ocena +33 / -0

  Mariola

  Powiat Rawicz to nie tylko Rawicz i jego obrzeża .Kiedy pomyśli się o ludziach mieszkających na peryferiach powiatu?

 • miesiąc temu | ocena +74 / -0

  obserwator

  MASŁOWO co z chodnikami ul.ŻNIWNA i ul.KOŁŁĄTAJA -dzieci do szkoły i starsze osoby do sklepów.Nogi można połamać.Jezdnie też w fatalnym stanie.