Reklama

Bojanowo. Powitali nowego proboszcza, a ten sprowadził wojsko

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Parafia w Bojanowie ma nowego duszpasterza. Uroczyste wprowadzenie proboszcza odbyło się w niedzielę, 7 sierpnia, na mszy świętej o godzinie 11.00. Po niej ks. Tomasz Nowak zaprosił parafian na militarny piknik.

Dalszy ciąg pod filmem ↓

Podporucznik ksiądz Tomasz Nowak pokieruje parafią  pw. Najświętszego Serca Jezusa w Bojanowie. Duchowny jest żołnierzem w stopniu podporucznika i kapelanem leszczyńskiej jednostki wojskowej. W parafii w Bojanowie zastąpił księdza Wojciecha Rzeźnika, który objął parafię w Dłużynie w powiecie leszczyńskim.

Powitali go upominkami i śpiewem

Parafianie z Bojanowa nowego duszpasterza powitali oficjalnie w minioną niedzielę. We mszy świętej uczestniczyło liczne grono wiernych, a także burmistrz Maciej Dubiel, przewodniczący rady miejskiej Jan Moryson, sołtysi miejscowości należącej do parafii oraz oficerowie wojska.

Ksiądz Tomasz zaznaczał, że już od pierwszego dnia pobytu w Bojanowie spotkał się z dużą życzliwością mieszkańców, za którą dziękował podczas mszy. Docenił każde słowa, kierowane w jego stronę, a także małe gesty - w postaci dostarczenia na probostwo słodkości, czy świeżych pomidorów.

W kościele nowy kapłan został powitany także przez służbę liturgiczną oraz radę duszpasterską, której przedstawiciel - Maciej Jagodziński, nie tylko życzył księdzu dobrej współpracy z parafianamii, ale też część swojej mowy odśpiewał, wykonując utwór "Pieśń wojenna" Józefa Kościelskiego.

Gorąca grochówka, stoiska ze sprzętem militarnym i piknik

Po mszy nowy proboszcz zaprosił wszystkich na wspólny piknik przy probostwie. Był on oczywiście utrzymany w klimacie militarnym. Współpracujący z kapłanem żołnierze przygotowali stoiska ze sprzętem, pojazdami wojskowymi, które stanowiły sporą atrakcję dla najmłodszych. Na wiernych czekał także poczęstunek - grochówka.

Planuje remonty w kościelnych obiektach

Ksiądz Nowak przyznał, że zdążył już dobrze zapoznać się z całą parafią, do ktorej - oprócz kościoła w Bojanowie - należą jeszcze kaplice w Gołaszynie, Golinie Wielkiej oraz światynia w Trzeboszu. Podkreślił, że wymagają one sporo prac, więc na pewno w przyszłości zajmie się właśnie niezbędnymi remontami. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE