Reklama

Powitali nowego proboszcza

Opublikowano: czw, 12 sie 2021 09:30
Autor: | Zdjęcie: gmina Miejska Górka

Powitali nowego proboszcza - Zdjęcie główne

foto gmina Miejska Górka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W parafii w Kołaczkowicach zmienił się proboszcz. Od 1 sierpnia jest nim ksiądz Piotr Matuszak. Nowy duszpasterz lubi dobrą muzykę oraz interesuje się sportem.

Parafię oficjalnie objął w niedzielę, 1 sierpnia, ale już dzień wcześniej odprawił we wspólnocie dwie msze święte, z czego jedną w kaplicy w Dłoni. Tam reprezentanci parafian przyjęli kapłana skromnym bukietem ogrodowych kwiatów.

Natomiast oficjalna uroczystość powitania miały miejsce podczas niedzielnej sumy w Kołaczkowicach. Były gratulacje, kwiaty, życzenia, witanie chlebem i solą, odświętna procesja, przedstawienie historii parafii oraz przekazanie klucza do bram świątyni. W uroczystości uczestniczyli najbliżsi proboszcza, m. in. rodzice i siostry. Przybył także dziekan dekanatu jutrosińskiego - ks. kanonik Błażej Dojas.

Mieszkańcy są pomocni

Ksiądz Piotr Matuszak przyznaje, że po raz pierwszy obejmuje probostwo i do tego po raz pierwszy przyjdzie mu pełnić posługę w parafii wiejskiej. 

- To dla nie nowe doświadczenie, ale jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Cieszę się też, że znalazłem się blisko domu rodzinnego - przyznaje kapłan, który pochodzi z Pępowa w sąsiednim powiecie gostyńskim.

- Powoli przyzwyczajam się do tej sytuacji i ogarniam wszystko, czeka mnie chociażby pierwsza spowiedź, pierwsze dożynki, ale mieszkańcy okolicznych wsi są pomocni - dodaje.

Ksiądz Matuszak na terenie naszego powiatu już pracował. Był wikariuszem w rawickiej parafii farnej i uczył religii w nieistniejącym już Zespole Szkół nr 3.

Lubi muzykę i sport

Zanim Piotr Matuszak zdecydował, że wstąpi do seminarium, ukończył Technikum Kolejowym w Ostrowie Wielkopolskim. Święcenia kapłańskie przyjął w 2001 roku. Na wikariatach służył kolejno w: Swarzędzu, Krobi, Rawiczu, Wolsztynie, Czarnkowie, Gostyniu i Kościanie. Jako wikariusz pełnił funkcję szpitalnego kapelana w Rawiczu, Wolsztynie, Gostyniu.

Ks. Piotr Matuszak od początku kapłańskiej drogi nauczał religii, głównie w szkołach średnich. Jak mówi, bardzo ceni sobie pracę katechetyczną z młodzieżą. Spytany o zainteresowania, proboszcz odpowiada, że w wolnym czasie słucha dobrej muzyki, ponadto interesuje się sportem, a ulubionymi szkolnymi przedmiotami były historia i geografia.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  Kolega z Pępowa

  Zizi, pamiętaj , że też jesteś ze wsi.

 • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  Bzz

  Brawo dla wręczającej kwiaty za maseczkę, dla proboszcza, no cóż, pandemia się skończyła. Mam nadzieję, że ma dobry sprzęt video i łącze na plebanii, jak przyjdzie czas mszy zdalnej

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -1

   parafianka

   ale bzdury

 • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -1

  tylkoniepis

  Jak tasiemic , końca nima .