Reklama

Pożar hali produkcyjnej w Miejskiej Górce

Opublikowano: 12 kwietnia 2021 13:00
Autor: Dawid Bela | Zdjęcie: OSP Sobiałkowo

foto OSP Sobiałkowo

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad półtorej godziny trwała interwencja strażaków w Miejskiej Górce. Paliła się hala produkcyjna w jednej z firm.

Reklama

Ogień wybuchł około godziny 8.00. Płomienie wydostawały się przez dach hali. Na miejsce zostali zadysponowani strażacy zawodowi z JRG Rawicz, a także ochotnicy z Miejskiej Górki oraz Sobiałkowa, a także pogotowie energetyczne.

Jeszcze przed przybyciem służb, właściciel wyłączył prąd. Wraz z pracownikami podjął próbę gaszenia hali przy pomocy gaśnic i dostępnego sprzętu.

Przybyli na miejsce strażacy podali prąd wody bezpośrednio na dach budynek oraz na urządzenie, które najprawdopodobniej spowodowało pożar - filtr odpylający - relacjonuje asp. sztab. Roman Sidor, kierujący działaniami ratowniczymi z JRG Rawicz.

Na szczęście, nikomu nic sie nie stało. Po ugaszeniu pożaru, strażacy przeprowadzili prace rozbiórkowe, oddymiono halę i zweryfikowano, czy nie ma innych zarzewi ognia. Obecności tlenku węgla nie stwierdzono. - Dziękujemy za udział w akcji wszystkim strażakom, biorącym w niej udział - podsumowuje dowodzący akcją.

Wczoraj strażacy zanotowali także dwa wyjazdy. Na ul. Kadeckiej w Rawiczu palił się kontener budowlany. Akcję gaśniczą prowadzili strażacy zawodowi z Rawicza. Drugi alarm - dotyczący zadymienia na ul. Sienkiewicza - okazał się fałszywy.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE