Reklama

Pożar kotłowni budynku mieszkalnego w Rawiczu [FOTO]

Opublikowano: śr, 9 gru 2020 23:00
Autor:

Pożar kotłowni budynku mieszkalnego w Rawiczu [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Rawicz. Pożar. Około godziny 18.00 do rawickich służb wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Spokojnej. Na miejsce udali się strażacy zawodowi, druhowie z OSP Sarnowa oraz policjanci.

Pożar został szybko zlokalizowany. - Po przybyciu na miejsce okazało się, że pożarem jest objęte pomieszczenie kotłowni. Działania polegały na jego ugaszeniu oraz oddymieniu całego budynku - relacjonuje asp. Paweł Wolny, dowodzący akcją z KP PSP w Rawiczu. Dodaje, że sprawdzono, za pomocą kamery termowizyjnej, czy nie ma innych zarzewi ognia. Obecności tlenku węgla nie stwierdzono

- Ogień zniszczył kocioł wraz z oprzyrządowaniem, bojler, instalację elektryczną, ściany oraz podbitkę stropu - wymienia mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu. Prawdopodobną przyczyną było wypadnięcie żaru z pieca CO na składowane w pobliżu materiały. Na szczęście, mieszkającej w budynku kobiecie nic się nie stało. Działania służb na miejscu trwały ponad godzinę.

Była to druga interwencja rawickich strażaków. Wcześniej, wraz z ochotnikami z Izbic, interweniowali w okolicy Żylic. Paliła się pryzma obornika. W opanowaniu pożaru pomógł mężczyzna, który ładowarką teleskopową rozgarniał pryzmę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE