Reklama

Prawie 5 tys. zł z mandatów

Opublikowano:
Autor:

Prawie 5 tys. zł z mandatów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Podsumowujemy akcję rawickiego urzędu skarbowego.
Szesnaście mandatów na kwotę 4 tys. 600 zł nałożyli pracownicy rawickiego urzędu skarbowego w ramach zimowej odsłony akcji edukacyjnej „Weź paragon”.

Kampanię zorganizowano na terenie całego kraju (trwała od 20 stycznia). Włączyli się w nią także pracownicy rawickiego urzędu skarbowego. Już przed rozpoczęciem akcji informowali, że chodzi o to, żeby handlowcy uczciwie ewidencjonowali sprzedaż na kasach fiskalnych, a podatnicy uświadomili sobie, jak ważne jest branie paragonu. - Sprzedawcy powinni pamiętać, że nie wystarczy zewidencjonować towar na kasie fiskalnej. Trzeba również wręczyć paragon kupującemu - przypominała kilka tygodni temu w rozmowie z „Życiem” Maria Dykiert, kierownik samodzielnego referatu kontroli podatkowej w Urzędzie Skarbowym w Rawiczu.

Podczas zimowej akcji nałożono 16 mandatów: najniższy wyniósł 20 zł, a najwyższy 1.000 zł. Najwięcej, bo aż 66% wszystkich mandatów nałożono w sektorze handlu. - Zdarzyły się przypadki „recydywistów”, którzy otrzymali mandat po raz kolejny - dopowiada Michał Kałka, kierownik Samodzielnego Referatu Organizacji i Logistyki w Urzędzie Skarbowym w Rawiczu. (kp)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE