Reklama

Próbują oszukać rolników

Opublikowano:
Autor:

Próbują oszukać rolników - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Policja ostrzega przed korespondencją kierowaną do rolników z sugestią wpłacenia pewnej kwoty na rzecz uzyskania certyfikatu „Dobry Rolnik”.

 

 - Jest to próba oszustwa - przestrzega sierż. sztab. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie.

 

Jeden z mieszkańców powiatu krotoszyńskiego otrzymał pismo z Centralnej Ewidencji Rolników Polskich opatrzone znakiem firmowym. Na kopercie znajdował się adres internetowy www.cerp.dov.pl. - Adres jest bardzo nieczytelny i można się pomylić odczytując www.cerp.gov.pl, gdzie wiemy, że domena „gov” jest oznaczona jako strony rządowe - podkreśla sierż. sztab. Piotr Szczepaniak. Pismo dotyczyło wpisu gospodarstwa rolnego do Centralnej Ewidencji Rolników Polskich oraz zachęcało do wpłacenia pieniędzy na podany numer konta bankowego po to, żeby otrzymać certyfikat „Dobry Rolnik”. - Oszuści zachęcali adresata do wpłacenia 97 zł na podany numer konta bankowego. Dokonana wpłata miała warunkować uzyskanie certyfikatu. Do pisma dołączony był także gotowy blankiet z numerem konta i podaną kwotą - dodaje rzecznik prasowy.

 

Niewykluczone, że oszuści rozesłali więcej takich pism, również do rolników z powiatu rawickiego, dlatego policja ostrzega przed dokumentami, w których nie ma podpisu, brak jest jakichkolwiek danych kontaktowych, a ich przekaz jest niejasny. (kp)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE