Reklama

Protest kobiet. "Spacer" po Rawiczu [FOTO]

Opublikowano: sob, 24 paź 2020 23:37
Autor:

Protest kobiet. "Spacer" po Rawiczu [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Rawicz. Protest kobiet. Setki osób pojawiły się pod Pomnikiem Żołnierza o godz. 19.00. Uczestnicy skrzyknęli się wcześniej przez internet. Manifestujący ruszyli na "spacer" po Rawiczu. Akcja - w ramach protestu kobiet - trwała godzinę. 

W czwartek Trybunał Konstytucyjny uznał, że tzw. aborcja eugeniczna - przeprowadzana w przypadku ciężkich wad płodu - jest niezgodna z konstytucją. Od tego dnia w całym kraju trwają protesty kobiet. Do takiego doszło minionego wieczoru także w Rawiczu.

Uczestnicy przeszli plantami, a następnie ul. 17 Stycznia. Cały czas skandowali różne hasła, w tym: "moje ciało, mój wybór", "konstytucja",  czy "myślę, czuję, decyduję". Nie obyło się bez wulgarnych okrzyków. Uczestnicy nawoływali też innych rawiczan, by przyłączyli się do tego "spaceru",

Na rynku, manifestujący udali się pod rawicką siedzibę Prawa i Sprawiedliwości. - Dotarliśmy pod siedzibę PiS-u. Zostawiamy tutaj znicze i idziemy dalej - powiedziała jedna z uczestniczek. 

Po krótkim postoju, demonstranci ruszyli w dalszy "spacer". Protest zakończył się pod Pomnikiem Żołnierza. Odśpiewano tam, m.in. hymn. Przejeżdżający kierowcy trąbili, popierając manifestujących. - Nie jestem żadną aktywistką. Zachęciłam do spaceru - stwierdziła jedna z uczestniczek. - Rawicz, mówi się, że się nic tu nie dzieje. że jest spokojnym miastem. Tu potrzeba jakiegoś zapalnika. Jak się rzuci hasło, że idziemy na spacer, to idziemy, tego nam nikt nie zabroni. Jeżeli chcecie, możemy się spotkać jutro - dodała. Zgromadzeni przyjęli tę propozycję oklaskami i zachęcano do przyjścia o godzinie 19.00.

Po zakończeniu akcji, policja wylegitymowała trzy osoby, skandujące wcześniej niecenzuralne hasła. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE