Reklama

Będą badać rawiczan. Za darmo

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Będą badać rawiczan. Za darmo - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W centrum Rawicza, 5 czerwca w godzinach od 10.00 do 15.00 odbędzie się akcja profilaktyczna kierowana dla mieszkańców miasta i gminy. Organizuje ją Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 Słuchacze oraz nauczyciele WSCKZ i U w Rawiczu będą wykonywali bezpłatne pomiary poziomu cukru we krwi oraz pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Równocześnie prowadzona będzie edukacja zdrowotna dla mieszkańców z zakresu postępowania w przypadku rozpoznanej cukrzycy oraz profilaktycznych działań w nadciśnieniu tętniczym krwi.

Mieszkańcy uzyskają informacje oraz materiały edukacyjne dotyczące zapobiegania ww. schorzeniom. Na  stanowiskach będą również wykonywane masaże relaksacyjne  dłoni w wykonaniu   nauczycieli oraz słuchaczy kierunku Technik masażysta. 

Działania  będą prowadzone równocześnie w trzech punktach:  

  • rynek (okolice ratusza) 
  • deptak ( ul. Wojska Polskiego)
  • osiedle Westerplatte (obok klubu Neptun)
Akcja będzie realizowana we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Rawiczu, firmą Diagnostyka z Rawicza, która zakupiła materiały i środki do wykonywania pomiarów profilaktycznych oraz firmą  „Diagnosis” z Białegostoku, która na działania przekazała 30 glukometrów oraz 450 pasków do pomiarów glikemii. 

Osoby u których w wyniku prowadzonych pomiarów będą miały podwyższone poziomy glikemii  będą mogły otrzymać bezpłatny gleukometr. 

Akcja realizowana będzie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Osoby korzystające z pomiarów mają obowiązek dezynfekowania rąk oraz  podchodzenia do  stanowisk  w maseczkach osłaniając równocześnie nos oraz usta. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy