Reklama

Przetarg na kanalizację w Rogożewie zakończył się. Wyniki dobre dla gminy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Przetarg na kanalizację w Rogożewie zakończył się. Wyniki dobre dla gminy - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek, 8 maja 2023 r., zakończyła się procedura przetargowa na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej w Rogożewie. W przetargu złożono 6 ofert. Połowa spełniała oczekiwania włodarzy gminy.

Reklama

W przetargu na budowę sieci w Rogożewie oraz częściowo w Starym Sielcu, swoje oferty złożyło 6 firm. Najwyższa opiewała na kwotę niemal 8 mln zł. Najniższa, złożona przez firmę COMPLEX INSTAL Marcin Grygier ze Śremu, zakłada wykonanie inwestycji za 6,5 mln zł. 

Inwestycja w gminie Jutrosin za ponad 7 mln zł

Samorząd z wyników konkursu jest zadowolony, ponieważ na sfinansowanie inwestycji zaplanował 7 mln 200 tys. zł. Kwota ta zawiera również 5 mln zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Aż dwie oferty złożone w przetargu zakładały koszty inwestycji poniżej założeń gminy, a jedna wynosiła niemal tyle, co plan.

- Wyszło bardzo dobrze. Myślę, że nic nie będzie zakłócać realizacji tego projektu - podsumował burmistrz Jutrosina, Romuald Krzyżosiak.

Warto wspomnieć, że samorząd do inwestycji z własnych funduszy dołoży tylko około 500-600 tys. zł, a to dlatego, że będzie mógł odzyskać z niej podatek VAT, co w ogólnym rozrachunku obniży koszty własne gminy. Podczas podpisania umowy na dofinansowanie inwestycji burmistrz Jutrosina poinformował, że w całej gminie z miejscowości o zwartej zabudowie do skanalizowania pozostanie tylko Płaczkowo i Bartoszewice.

5 mln zł na sieć wodociągową i kanalizacyjną w Rogożewie

W ramach zadania, na które gmina Jutrosin otrzymała pomoc, ma powstać sieć wodociągowa oraz  kanalizacyjna, która rozpocznie się na działce w Starym Sielcu, aby w dalszej kolejności przejść do Rogożewa. Oprócz tego inwestycja obejmuje budowę 3 zbiorników retencyjnych o łącznej objętości 207 m3. Inwestycja przewiduje wybudowanie 2,5 km sieci wodociągowej, 32 przyłącza kanalizacji sanitarnej, 2 przepompownie ścieków, rurociąg boczny o długości 3,3 km oraz niespełna 2 km kanalizacji grawitacyjnej. Teraz trwają standardowe procedury uzupełniające po przetargu. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 31 maja 2024 roku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy