Reklama

Przyszły rok, to będzie czas wydawania pieniędzy

Opublikowano:
Autor:

Przyszły rok, to będzie czas wydawania pieniędzy  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W odróżnieniu do kilku ubiegłych lat, kiedy to w miejskogóreckim budżecie ciężko było doszukać się większych inwestycji, w przyszłym roku na wydatki majątkowe zarezerwowano ponad 7 mln zł. Jeżeli radni przychylą się do projektu budżetu zaproponowanego przez burmistrza, to w gminie zostanie zrealizowanych około 20 mniejszych lub większych przedsięwzięć. - Tak, jak zapowiadałem, najbliższe lata będą czasem wydawania pieniędzy - zaznacza Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki.

Budowa hali widowiskowo-sportowej, sieci kanalizacji sanitarnej w Sobiałkowie oraz przebudowa drogi gminnej w Dąbrowie to główne zadania, które znalazły się w projektowanym budżecie. Na te inwestycje, gmina pozyskała już, lub zamierza pozyskać dofinansowanie zewnętrze.

Skąd pieniądze na realizację inwestycji?

- Tak, jak powiedziałem minął czas oszczędności i obniżenia zadłużenia. W tej chwili wskaźniki ekonomiczne gminy są dość dobre i na potrzeby wkładu własnego do inwestycji zaciągniemy nowe zobowiązania - mówi Karol Skrzypczak i dodaje, że najprawdopodobniej gmina zdecyduje się na emisję obligacji. 

Sesję budżetową zaplanowano na najbliższy piątek. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE