Reklama

Hasło promocyjne dla trzykilometrowej ścieżki rowerowej? Ogłoszono konkurs

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd w Pakosławiu zorganizował konkurs na hasło promujące niedawno otwartą ścieżkę pieszo-rowerową z Pakosałwia do Sów. Przed świętami wyłoniono zwycięzców oraz wręczono nagrody laureatom.

Reklama

Konkurs pod tytułem „Najciekawsze hasło promujące ścieżkę pieszo-rowerową Pakosław - Sowy” zorganizował urząd gminy - jako element promocyjny nowej inwestycji. Według umowy, do takich działań zobowiązana jest gmina otrzymująca dotację.

Jak poinformował organizator - do konkursu wpłynęło 30 zgłoszeń od uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Pakosław.  Nagrody wręczono 22 grudnia w dwóch kategoriach: klasy I - III oraz klasy IV - VIII.  Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Raz jeszcze serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz gratuluję pomysłowości w tworzeniu haseł promujących powstałą ścieżkę pieszo-rowerową Pakosław - Sowy - podsumował wójt Piotr Skrzypek.

Przypomnijmy, trwająca 8 miesięcy budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Pakosławia do Sów zakończyła się pod koniec listopada. Trakt liczy 2,8 km i jest efektem współpracy dwóch samorządów - gminy Pakosław, która postarała się o prawie 2,5 mln zł dofinansowania, oraz powiatu. Jako, że ścieżka kosztowała 3 mln zł, resztę pieniędzy solidarnie wyłożyli gmina i powiat - po 340 tys. zł. Pierwotnie zakładano, że trasa będzie gotowa w październiku, jednak roboty przeciągnęły się do końca listopada. Prócz wykonania nawierzchni, ścieżkę oświetlono, a na jej początku i końcu zamontowano miejsca postoju typu bike & ride oraz dobudowano kanalizacje deszczową i ułożono nowy dywanik asfaltowy na wjeździe do Sów.

Laureaci konkursu:

Klasy I-III:

I miejsce - Jakub Bzdęga - kl. II Szkoły Podstawowej w Pakosławiu

 „Nie autem, nie motorem poruszaj się ścieżką z dobrym humorem”

II miejsce - Jan Durczewski - kl. III Szkoły Podstawowej w Pakosławiu

„Z nowej ścieżki korzystamy, bo o własne zdrowie dbamy. Na rolkach zasuwamy i na rowerach śmigamy. Gdy pedały idą w ruch, tracisz swój ogromny brzuch!”

III miejsce - Hanna Jankowiak - kl. I Szkoły Podstawowej w Pakosławiu

 „Nie ulicą ale ścieżką, na rowerze lub przebieżką”

Klasy IV-VIII:

I miejsce - Liwia Wielebska - kl. VII Szkoły Podstawowej w Pakosławiu 

„Gdy Ci smutno, gdy ci źle - na rowerek wybierz się. Z Pakosławia, wprost na Sowy - piękny szlak jest rowerowy!”

II miejsce - Maria Stolaś - kl. V Szkoły Podstawowej w Pakosławiu

 „Zostaw auto, wybierz rower lub z kijkami ruszaj w drogę”

III miejsce - Wojciech Szymański - kl. VI Szkoły Podstawowej w Chojnie

„Kto chce być cały i zdrów jeździ ścieżką z Pakosławia do Sów”

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy