Reklama

Reklama

Radny z Jutrosina stara się o ogólnodostępny defibrylator

Opublikowano: wt, 4 sty 2022 18:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Radny z Jutrosina stara się o ogólnodostępny defibrylator - Zdjęcie główne

defibrylator w Dubinie | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Karol Wieczorek proponuje, aby na ratuszu w Jutrosinie został zamontowany ogólnodostępny defibrylator AED.

Reklama

Karol Wieczorek - radny i pielęgniarz - tłumaczy, że w Jutrosinie jest jedno urządzenie AED, na wyposażeniu ochotniczej straży pożarnej.

Jednak to urządzenie jest zamknięte w obiekcie, a zależałoby mi bardzo, żeby taki odpowiednio oznaczony defibrylator został zamontowany w punkcie centralnym Jutrosina, ale na zewnątrz, tak aby był do dyspozycji mieszkańców o każdej porze - wyjaśnia radny.

Natomiast radna Maria Antkowiak zwraca uwagę na potrzebę przeszkolenia mieszkańców z obsługi urządzenia 

Jeżeli ja bym była akurat na rynku i zauważyłabym, że coś się dzieje, to ja nie umiem go użyć - komentuje Maria Antkowiak.

Karol Wieczorek podkreśla, że do podstawowej obsługi AED nie potrzeba specjalistycznego przygotowania i nie należy się go bać.

Urządzenie po włączeniu wydaje jasne polecenia głosowe, co należy w danym momencie zrobić. Ono decyduje, jakie działania mamy wykonać - podkreśla radny.

Tłumaczy, że na wyposażeniu miejscowej OSP znajduje się ćwiczebne AED i nie będzie problemu ze zorganizowaniem szkolenia dla mieszkańców.

Jest to urządzenie, które możemy dotknąć, zobaczyć, użyć. Jest praktycznie takie samo jak prawdziwe, każdy więc może się z nim zapoznać - dodaje radny.

Zaznacza również, że będzie interpelował, aby docelowo takie urządzenia znalazły się w każdej wiosce

Myślę, że pieniądze się znajdą i każdy sołtys będzie mógł zamontować takie urządzenia w swojej wiosce i ludzie będą mogli czuć się bezpieczni - podkreśla Karol Wieczorek.

Burmistrz Jutrosina Romuald Krzyżosiak przytakuje propozycji radnego i zapowiada:

Będziemy szukać środków na realizację tego pomysłu. Myślę, że utartymi ścieżkami, czyli np. z jednego z programów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska - mówi bumistrz Jutrosina.

Romuald Krzyżosiak deklaruje, że wkrótce sprawdzi jakie są możliwości jego realizacji i wybierze najkorzystniejszą opcję. 

 

Ogólnodostępny defibrylator AED zamontowany jest na budynku sklepu przy głównym skrzyżowaniu w Dubinie 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 14 dni temu | ocena +16 / -7

  Ola

  A ile kosztuje taki defibrylator, że trzeba szukać pieniędzy? Burmistrz ze swojej gigantycznej pensji może sfinansować.

  • 14 dni temu | ocena +5 / -12

   Robert

   A może swoją pensje przeznaczysz na ten cel. Kim jesteś aby dysponować wynagrodzeniem innej osoby.

   • 14 dni temu | ocena +4 / -0

    Stefan

    Do Qwerty.Skonczone studia ma dużo osób które spędziły na koszt rodziców kilka lat w dużych miastach akademickich na studiach dziennych.W urzędach oczywiście nie wszyscy ale dużo osób ma skończone studia zaoczne często finansowanych na delegacjach opłacanych przez urzędy które zatrudniały tych pracowników po szkole średniej .

   • 14 dni temu | ocena +1 / -10

    Qwerty

    Ola ale podobnie jak minimalne wynagrodzenie, 500+ , i pozostałe socjalne to zostało ustalone na poziomie Warszawy. Jak jesteś taka doskonała to startuj w wyborach. Uważam, że to nie jest łatwy kawałek chleba. Wiec już się nie użalaj, albo skończ studia i idź do do pracy to zarobisz.

   • 14 dni temu | ocena +14 / -1

    Ola

    Wynagrodzenie samorządowca to z pieniędzy nas wszystkich podatników i jak na naszą małą miejscowość jest zwyczajnie zawyżone i nieprzyzwoite.

 • 14 dni temu | ocena +15 / -0

  Brawo

  Takie inicjatywy się chwali