Reklama

Rawiccy funkcjonariusze w Crossie Straceńców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zakład Karny w Rawiczu

Rawiccy funkcjonariusze w Crossie Straceńców - Zdjęcie główne

foto Zakład Karny w Rawiczu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rawiczu wzięli udział w XIII edycji Crossu Straceńców w Głogowie, w trakcie którego przekazali na rzecz Fundacji Hospicjum Głogowskie maskotki uszyte przez osadzonych w ramach programów resocjalizacyjnych.

Reklama

Jak relacjonuje mjr Ewa Szulc - rzecznik prasowa Zakładu Karnego w Rawiczu, na starcie XIII edycji Crossu Straceńców w Głogowie stanęło blisko 400 osób, a wśród nich 6 funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Rawiczu. Mieli oni do pokonania trzy dystanse – 5, 10 oraz 15 kilometrów. Doskonale sobie poradzili na niełatwej trasie.
- Były strome podbiegi, błotniste górki i doły z wodą. Jednym ze współorganizatorów imprezy był Jerzy Górski - mistrz świata w podwójnym Ironmanie z 1990 roku, który zaangażowany jest również w ruch biegowy w Zakładzie Karnym w Rawiczu - opisuje Ewa Szulc.

Przy okazji na ręce Jerzego Górskiego i przedstawicieli Fundacji Hospicjum Głogowskie przekazano maskotki przygotowane przez osadzonych rawickiego więzienia w ramach programów resocjalizacyjnych „Pro Publico” i „Zarażeni Kulturą”. Pieniądze ze zlicytowanych fantów zasilą konto fundacji.

W ostatnim czasie, także w ramach warsztatów terapii zajęciowej, osadzeni, pod okiem kadry penitencjarnej przygotowali medale dla uczestników Wiosennych Zawodów Pływackich dla klas I – III, które odbyły się na krytej pływalni w Rawiczu. Starannie przygotowane krążki trafiły do wszystkich uczestników imprezy, w której – jak podkreślają organizatorzy – nie liczyły się zajęte miejsca, lecz chęć sprawdzenia siebie, umiejętność samodzielnego pokonania dystansu i kształtowania odwagi.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE