Reklama

Rawiccy więźniowie uczą sią brukować

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości By umożliwić osadzonym, którzy wyjdą na wolność, znalezienie pracy, Zakład Karny w Rawiczu organizuje dla nich szereg szkoleń i kursów. Właśnie trwa kolejny.

Reklama

 
Aktualnie w Zakładzie Karnym w Rawiczu trwa kurs brukarza. Sześciu osadzonych uczy się w szczególności: układania, konserwacji i naprawy nawierzchni brukowych, ustawiania bloków obramowujących nawierzchnię, niwelowania terenu, wykonywania wykopów i nasypów, układania podkładu pod bruk. Po ukończonym szkoleniu skazani otrzymają dokument potwierdzający zdobycie nowych kwalifikacji.

Nauczyli się pomagać starszym i niepełnosprawnym

W bieżącym roku odbył się już kurs asystenta osób starszych i niepełnosprawnych. Jesienią planowane jest jeszcze uruchomienia kursu profesjonalnego sprzątania. Łącznie w tej formule ma zostać przeszkolonych osiemnastu osadzonych. Przedsięwzięcia finansowane są z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego środki pochodzą między innymi z wynagrodzenia za pracę skazanych.

Nowe kwalifikacje mogą być sposobem na lepszą przyszłość

Jak zaznaczają pracownicy Zakładu Karnego w Rawiczu dynamiczne zmiany zachodzące w społeczeństwie powodują, że posiadanie różnych kwalifikacji zawodowych staje się niezbędne dla funkcjonowania na rynku pracy.

- Nowe umiejętności pozwalają osadzonym opuszczającym więzienne mury na znalezienie zatrudnienia, samodzielne utrzymanie się i tym samym prowadzenie życie zgodnie z przyjętymi normami społecznymi. Dodatkowo, zdobyty zawód daje szansę na świadczenie pracy już podczas odbywania kary i spłatę zobowiązań finansowych jeszcze w trakcie pobytu w więzieniu - czytamy w informacji przygotowanej przez funkcjonariuszy.

Organizowane kursy są alternatywą dla skazanych z krótszymi wyrokami, którzy nie mają możliwości ukończenia kwalifikacyjnych kursów zawodowych w tutejszym Centrum Kształcenia Ustawicznego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE